پژوهش، آثار سینمایی را سنددار می‌کند

تهران- ایرنا- نوید محمودی کارگردان و تهیه‌کننده سینما معتقد است: تحقیق و پژوهش نیاز سینمای امروز است؛ زیرا آثار را سنددار می‌کند و نتایج خوبی خواهد داشت.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی چهارمین دوره جایزه پژوهش سینمایی، نوید محمودی کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران درباره اهمیت پژوهش در آثار سینمایی گفت: تحقیق و پژوهش در همه آثار فرهنگی و هنری لازم است و درباره سینما این اهمیت بیشتر نیاز است؛ زیرا در نهایت موضوعی را تبدیل به تصویر و اثر را ماندگار می کند. 

وی ادامه داد: باید توجه داشت اگر پژوهش صحیحی برای آثار انجام نشود، ممکن است درباره موضوعی حرف بزنیم بدون سند باشد و این سند به دلیل ماندگار بودن اگر فاقد ارزش و اعتبار باشد؛ معنا ندارد به همین دلیل در هر حوزه ای نیاز به تحقیق و پژوهش است.

کارگردان فیلم سینمایی شکستن همزمان بیست استخوان ادامه داد: اغلب فیلم هایی که ساختم همراه با پژوهش بوده است زیرا درباره موضوعاتی از زندگی مهاجران و مشکلات‌شان حرف می زنیم که در آینده نیز ممکن است درباره آن گفت‌وگو شود. درحال حاضر نیز وقتی درباره مهاجران صحبت می شود افرادی هستند که دلسوز اند و می‌خواهند موانع و مشکلات مرتفع شود بنابراین خوب است برای آنها سند و مدرکی وجود داشته باشد. با قاطعیت می‌توان گفت پژوهش در حوزه سینما برای فیلمسازی نیاز است زیرا اثر را به نوعی سنددار می کند.

اختتامیه چهارمین دوره پژوهش سال سینمای ایران فروردین ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =