لاوروف: درباره ساخت واحدهای جدید نیروگاه بوشهر گفت‌وگو کردیم

مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای ایرانی خود گفت: در دیدار امروز با آقای ظریف درباره ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر گفت و گو شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، لاوروف در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به روسیه سفر کرده است، روابط تهران - مسکو را دوستانه توصیف کرد و گفت: ما در همه زمینه ها با هم همکاری می کنیم.  

وی افزود با ظریف در مورد برنامه های ساخت واحدهای جدید در نیروگاه هسته ای بوشهر گفتگو کردیم

لاوروف گفت: روسیه امیدوار است، آمریکا به برجام بازگردد و این شرطی برای اجرای برجام توسط ایران باشد.  

وی افزود: روسیه به تلاش های خود ادامه خواهد داد، تا در آینده ای نزدیک ایران و آمریکا به تعهدات خود در قبال برجام بطور کامل عمل کنند. 

او همچنین گفت روابط روسیه و ایران مستقل از "امیال" آمریکاست که تحریم های غیر قانونی وضع می کند.

لاوروف تاکید کرد: دولت ترامپ کشورهای دیگر را به نقض تعهداتشان در برجام تشویق می کرد. همچنین روسیه با کشورهای دیگر برای جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای همکاری خواهد کرد

لاوروف تصریح کرد نشست بعدی فرمت "آستانه" با موضوع سوریه قرار است ماه فوریه در سوچی برگزار گردد.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: مذاکرات با وزیر امور خارجه ایران گفت و گوی توام با اعتماد بود. ما روابط خوبی داریم که به اجرای توافق های بین رهبران ایران و روسیه کمک می کند.

وی با بیان اینکه بوتین و روحانی بطور منظم با یکدیگر دیدار می کنند، اظهار داشت :سران دو کشور درخصوص مسائل مهم منطقه ای و بین آلمللی با یکدیگر گفت و گو می کنند.

وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: در دیدار امروز درباره مسائل مختلف از جمله موضوعات اقتصادی، حمل و نقل و انرژی گفت و کردیم.

لاوروف با انتقاد از فروش کسترده سلاح کشورهای غربی و آمریکا به کشورهای عربی خلیج فارس افزود: توجه کنیم که ۲۵ درصد سلاح های جهان به کشورهای خلیج فارس فروخته می شود:

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جهان