۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84199883
منبع: Lestgouni | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

به دنبال تحصیل رایگان در ایتالیا و کسب بورسیه تحصیلی هستید؟

کشور ایتالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی دنیا و غرب قاره اروپا است که برنامه تبادل دانشجویی اراسموس (بورس تبادل دانشجو اتحادیه اروپا) را مورد استفاده قرار می دهد.

به طور معمول تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی، زبان ایتالیا مشمول پرداخت شهریه سالانه می‌شود که در قیاس با کشورهایی نظیر انگلیس، آمریکا و یا استرالیا بسیار کم‌تر و مناسب‌تر است اما باز هم با این حال بسیاری از دانشجویان بین‌المللی متقاصی تحصیل رایگان در ایتالیا هستند.

برای تحصیل رایگان در ایتالیا، باید برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا اقدام کرده و از شرایط این کمک هزینه پرطرفدار باخبر شوید. به طور کلی اغلب موسسات آموزش عالی در ایتالیا دولتی هستند و هر ساله تعداد قابل توجهی بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط ارائه می دهند.

در حالت کلی حامی مالی بورسیه‌های تحصیلی در ایتالیا از سه طریق دانشگاه‌ها، دولت و یا موسسات خصوصی تامین می‌شود. در ادامه با معرفی جزئیات و شرایط بورسیه تحصیلی دولتی ایتالیا و سایر بورسیه‌های دانشگاهی این کشور اروپایی در خدمتتان هستیم.

بورسیه تحصیلی دولتی ایتالیا

این بورسیه تحصیلی مختص مقاطع کارشناسی ارشد است و تنها در دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا قابل استفاده است؛ همچنین افراد واجد شرایط دریافت این نوع از بورسیه تحصیلی ایتالیا ملزم به انجام کارآموزی در شرکت های وابسته به این برنامه هستند.

مزایای بورسیه دولتی ایتالیا

· هر ۳ ماه یکبار به متقاضی بورسیه تحصیلی ایتالیا کمک هزینه ۹۰۰ یورویی ارائه می‌شود.

· با حضور دانشجو در ایتالیا، جزئیات پرداخت بورسیه تحصیلی به وی ابلاغ می‌شود.

· اولین پرداختی بورسیه دولتی تنها پس از تکمیل ثبت نام دانشگاه و ارسال مدارک مورد نیاز قابل انجام خواهد بود.

· این بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل بیمه خدمات درمانی رایگان می‌شود.

· متقاضیان واجد شرایط دریافت این بورسیه به استثنای مالیات منطقه ای Diritto allo Studio، حق تمبر و هزینه‌های مربوط به بیمه حوادث، مسئولیت مدنی و یا بیمه نامه بهداشت، معاف از پرداخت شهریه دانشگاه هستند.

شرایط بورسیه دولتی ایتالیا

· تنها متقاضیان واجد شرایطی که دارای مدرک کارشناسی معتبر هستند و این مقطع را به پایان رسانده باشند می‌توانند برای ثبت نام در رشته‌های تعیین شده کارشناسی ارشد Laurea Magistrale or Master Universitario اقدام کرده و درخواست بورسیه تحصیلی ایتالیا را ارسال نمایند.

· آن دسته از دانشجویانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا هستند و یا مدرک دانشگاهی در ایتالیا گرفته اند، واجد شرایط دریافت این بورسیه نیستند.

· تنها متقاضیانی که درخواست خود را برای یکی از دوره های تحصیلات تکمیلی Laurea Magistrale or Master ارائه داده اند می توانند برای بورسیه دولتی ایتالیا اپلای کنند.

· متقاضیان باید بعد از تاریخ یکم ژانویه ۱۹۹۴ متولد شده باشند، تمدید بورسیه تحصیلی ایتالیا مشمول این قانون نمی شود.

· متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی با حداقل سطح B۲ و معادل با چارچوب زبان مشترک اروپا CEFR را برای بورسیه تحصیلی ایتالیا ارسال کنند.

· در صورتی که مدرک کارشناسی فرد در دانشگاهی انگلیسی زبان پاس شده باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان مجزا نیست.

· اثبات داشتن مهارت زبان ایتالیایی الزامی نیست، اما به عنوان مزیت دانشجو در نظر گرفته می شود.

کشورهای واجد شرایط بورسیه دولتی ایتالیا

بنابر آمار دولت ایتالیا، کشورهای آذربایجان، ایران، برزیل، مصر، اتیوپی، هند، اندونزی، غنا، قزاقستان، مکزیک، چین، تونس، ویتنام و ترکیه واجد شرایط شرکت در طرح بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در ایتالیا هستند.

مدارک مورد نیاز بورسیه دولتی ایتالیا

به طور کلی مدارک مورد نیاز شرکت در طرح بورسیه ایتالیا شامل موارد زیر می‌شود:

· ترجمه رسمی مدرک کارشناسی دانشجو

· در صورت تکمیل دوره کارشناسی و صادر نشدن مدرک توسط دانشگاه مربوطه، فرد ملزم به ارائه ترجمه رسمی دیپلم و ریز نمرات آخرین ترم های تحصیلی دانشگاه است و باید یک گواهی از سوی دانشگاه به سازمان بورسیه ایتالیا ارسال شود که دانشجو مقطع تحصیلی را تمام کرده و در انتظار صدور مدرک تحصیلی است.

· مدرک زبان معتبر آیلتس و یا تافل

· ارائه مدرک زبان ایتالیایی (الزامی نیست، اما برای دانشجو امتیاز محسوب می شود)

· ارسال یک ویدیو یک دقیقه‌ای برای اثبات و نمایش میزان انگیزه دانشجو در دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

· ترجمه رزومه و برنامه تحصیلی دانشجو

· اصل و کپی پاسپورت معتبر

بنابر اطلاعات ارائه شده در وبسایت دولتی ایتالیا، ددلاین شرکت برنامه بورسیه ایتالیا برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ تا ۲۷ فوریه ۲۰۲۱ اعلام شده است.

در این بین، برخی از بورسیه‌های معروف دانشگاه‌های ایتالیا شامل موارد زیر می‌شود:

· بورسیه Politecnico de Milano  در سه نوع پلاتین، گلد و سیلور

· بورسیه دانشگاه بولونیا

· بورس تحصیلی دانشگاه پادوا

· بورسیه Scuola Normale Superiore

· بورسیه دانشگاه بوکونی

برای شرکت در برنامه بورسیه تحصیلی ایتالیا و استفاده از مزیت تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور، باید به این موضوع توجه داشته باشید که از رزومه تحصیلی و نمرات قابل قبولی برخوردار باشید، دارای مهارت بالای زبان انگلیسی بوده و در موعد مقرر برای پذیرش تحصیلی، درخواست بورسیه و ویزای تحصیلی ایتالیا درخواست دهید  تا تحصیل در کشور ایتالیا را تجربه کنید.

منبع: Lestgouni | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =