۸۵ درصد دانش آموزان مدارس کم جمعیت حضوری تحصیل می کنند

یاسوج- ایرنا-  مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۸۵ درصد دانش‌آموزان مدارس کمتر از ۵۰ دانش آموز این استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت اختیاری در کلاس‌های درس حاضر می شوند.

هادی زارع پور رزو سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مدارس با جمعیت بالای ۵۰ دانش آموز اختیاری است.

وی افزود: بیش از ۴۰ درصد از هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش کهگیلویه و بویراحمد که فعالیت های کارگاهی دارند به صورت حضوری مشغول تحصیل هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش  کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:بیش از  ۶۸ درصد دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های با حداکثر ۱۰ دانش آموز در هر روز  شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی آموزش و پرورش را حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان عنوان کرد و ابراز داشت: دانش آموزانی که به هر دلیلی نمی توانند  در کلاس های درس حاضر شوند،با هماهنگی مربیان مطالب آموزشی را از طریق رسانه ملی و شبکه شاد دنبال کنند.

کهگیلویه و بویراحمد ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ دانش آموز دارد که ۳۴ درصد از این تعداد در روستاها و چهار درصد نیز در مناطق عشایری شرایط سختی برای تحصیل در این روزهای کرونایی دارند.

این استان ۱۶۴۳ روستای دارای سکنه دارد که ۷۲۱ روستای آن بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند و تعداد روستاهای  متصل به اینترنت پهن باند کهگیلویه و بویراحمد ۸۲۷ روستاست.

۹۲ درصد روستاهای استان حداقل به یک سرویس ارتباطی دسترسی دارند و ۷۰ درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با احتساب تمام تکنولوژی ها (گران و ارزان و ای دی اس ال، تری جی و فور جی) به اینترنت دسترسی دارند.

ضریب نفوذ اینترنت ثابت در کهگیلویه و بویراحمد ۵.۲۴ درصد و ضریب نفوذ پهن باند سیار در این استان ۷۴.۷۰ در صد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها