انشعاب ۱۱ مرکز غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در هرمزگان قطع شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: ۱۱ مرکز غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در استان شناسایی و انشعاب آن قطع شد.

هاجر عبدی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: با اجرای مانور مدیریت مصرف انرژی برق که همزمان با سراسر کشور در استان برگزارشد، ۱۰ مرکز غیرمجاز ارز دیجیتال در پارسیان و یک مرکز نیز در میناب شناسایی و پلمپ شد. 
وی بیان داشت: با جمع آوری و قطع برق این مراکز  ۱۷۰ کیلووات ساعت بار شبکه کاهش یافت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: واگذاری انشعاب به مراکز تولید ارز فقط با استفاده از پروانه و مجوز قانونی از سوی دستگاه های ذیربط امکان پذیر است اما برخی افراد سودجو برای کسب سود بیشتر از انشعاب های دیگر با تعرفه‌های ارزان به صورت غیرقانونی و مخفیانه استفاده می‌کنند.
عبدی ادامه داد: باتوجه به ارزان بودن تعرفه برق خانگی و کشاورزی به نسبت سایر تعرفه‌ها، افراد سودجو ببشتر از برق خانگی و کشاورزی برای راه اندازی دستگاه های ارز دیجیتال استفاده می‌کنند که این کار تخلف بوده و صاحبان این مراکز به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
وی تصریح کرد: براساس دستورالعمل وزارت نیرو در صورت نیاز متقاضیان تولید ارز دیجیتال، به نسبت میزان دستگاه های در حال استفاده، انشعاب متقاضیان از طریق نصب پست یا فیدر جدید واگذار می‌شود. 
عبدی در خصوص تعرفه برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال نیز گفت: بهای هرکیلووات ساعت برق مصرفی به طور میانگین ۹ هزارو ۶۵۰ ریال تعیین شده است که در ماه‌های گرم یا سرد سال تغییر می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها