استقبال دانش‌آموزان روستایی و عشایر از بازگشایی مدارس

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان مناطق روستایی و عشایری استقبال بیشتر و گسترده‌تری از بازگشایی مدارس داشته‌اند.

محمد محسن بیگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره شرایط بازگشایی مدارس افزود: دانش آموزان در شهرهای بزرگ استقبال چندانی از بازگشایی مدارس نداشته‌اند، بیشتر دانش‌آموزانی که از نظر یادگیری با مشکل مواجه بودند، در مدارس حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه کلاس‌های درس در مناطق شهری با تراکم کمتری برگزار می‌شود، ادامه داد: هر چند پوشش درصدی دانش‌آموزان روستایی پس از بازگشایی مدارس بیشتر از مناطق شهری است، اما تعداد جمعیت دانش آموزان در مدارس روستایی معمولا زیر ۵۰ نفر است، از این رو جمعیت هر کلاس هم به مراتب کمتر می‌شود.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:‌ برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نمی توان درصدی اعلام کرد؛ چرا که حضور در مدارس اختیاری است. بطور مثال ممکن است دانش آموزی امروز در کلاسی شرکت کند و فردا همین دانش آموز در مدرسه حضور پیدا نکند.

وضعیت رعایت پروتکل‌ها در مدارس مناسب است

محسن بیگی همچنین درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس گفت: در حال حاضر حساسیت خانواده‌ها و رعایت دانش آموزان بسیار بیشتر از گذشته است.

وی افزود: گروه‌هایی پس از بازگشایی مدارس وظیفه نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در مدارس را دارند که البته گزارش ها حاکی از نگاه مثبت این کارشناسان بوده است و بیشتر مدارس در وضعیت مناسبی به سر می‌برند.

تهیه مواد ضدعفونی برعهده مدارس است

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره تامین اعتبار مواد ضدعفونی در مدارس اظهار داشت: تهیه مواد ضد عفونی کلاس‌ها برعهده مدرسه است.

محسن بیگی افزود: محل منابع مدرسه برای تامین مواد ضدعفونی متفاوت است، بخشی از این اعتبار از سوی آموزش و پرورش به مدارس اختصاص می‌یابد و بخشی دیگر از کمک‌های خیرین تامین می‌شود، اما والدین وظیفه‌ای در قبال پرداخت هزینه برای تهیه مواد ضدعفونی ندارند.

وی یادآورشد: اما ماسک و وسایل ضدعفونی شخصی و مورد نیاز همراه دانش‌آموزان به عهده خانواده‌هاست.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: کلاس‌های دانش‌آموزان ۲ روز در هفته و حداکثر با ۱۰ دانش آموز تشکیل می‌شود. البته جمعیت کلاس‌ها در بسیاری از مواقع از تعداد مجاز هم کمتر می‌شود.

محسن بیگی همچنین درباره امکان تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ مانند تهران اظهار داشت: آموزش و پرورش در این موضوع ورود نمی کند، اما با توجه به اینکه بازگشایی مدارس به صورت اختیاری است و تعداد کمی از دانش‌آموزان در شهرهای بزرگ از بازگشایی مدارس استقبال کرده‌اند، این بازگشایی محدود تاثیری در رفت و آمد ندارد.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش روز سی ام دی ماه اعلام کرد که آموزش پایه های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموز از ابتدای بهمن ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق زرد و آبی به صورت حضوری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش