استاندار زنجان: صنعت برق کمک مهمی به اقشار کم درآمد کرده است

زنجان – ایرنا - استاندار زنجان گفت: صنعت برق کمک بسزایی به اقشار کم درآمد جامعه کرده و در شرایط کرونایی نیز از طریق اجرای طرح برق امید یاری رسان بوده است.

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز سه شنبه در مراسم بهره ‌برداری از پروژه های صنعت آب و برق در سطح کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: اقدامات قابل توجه و تلاش خانواده بزرگ وزارت نیرو در خصوص بهره برداری از پروژه های مهم در شرایط کرونایی شایسته تقدیر بوده و وزارت نیرو در این خصوص پیشگام است.

وی تاکید کرد: علاوه بر هدف اصلی طرح برق امید که ایجاد فرهنگ صحیح مصرف و مدیریت مصرف برق در فصل های گرم و سرد سال است، صنعت برق کمک شایانی به اقشار کم درآمد جامعه کرده است.

استاندار زنجان گفت: اقدام صنعت برق در راستای ارائه ۱۰۰ درصدی خدمات این صنعت به ملت در شرایط امروز کشور با هدف کاهش سرایت ویروس کرونا، تاثیرگذار بوده است.

برق ۶۵ روستای زنجان با سرمایه گذاری ۶۰۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر نیز در ادامه افزود: سه طرح بهینه ‌سازی شبکه برق شامل بهینه‌سازی شبکه و کاهش تلفات سیم مسی به کابل خودنگهدار، هوشمندسازی و طرح ضعف ولتاژ و اجرای پروژه‌های توسعه، احداث و روشنایی معابر علاوه بر پروژه برق‌رسانی به چهار روستای شیرمیشه، میناب، لهجبین و سرخه دیزج با هدف تامین برق روستایی ۶۵ خانوار با سرمایه‌گذاری با ۶۰۸ میلیارد ریال به بهره‌ برداری رسید.

رجبی مشهدی اظهار داشت: بیش از ۷۵ درصد از انرژی برق استان زنجان در بخش صنعتی و کشاورزی مصرف می شود و در این استان ۱۷ مشترک صنعتی بزرگ و ۹ شهرک صنعتی با ظرفیت حدود ۹۴۵ مگاوات مشغول فعالیت هستند.

پویش هرهفته_الف_ب_ایران که از نیمه دوم سال ۹۸ برنامه‌ریزی و شروع شده تا با هدف امید آفرینی و خلق انگیزه دستاوردهای افتخارآمیز در عرصه صنعت آب و برق از طریق آن به مردم معرفی شود.

وزیر نیرو ابتدای سال جاری، بهره‌برداری از ۲۵۰ پروژه صنعت آب و برق در سطح کشور را با سرمایه‌گذاری ۵۵ هزار میلیارد تومان در قالب پویش سراسری هرهفته_الف_ب_ایران وعده داده بود که در ۵۴ روز باقی‌مانده تا آخرین روز سالجاری ۳۸ پروژه بزرگ دیگر به بهره‌ برداری می‌رسد تا امسال نیز عمل به وعده داده شده در این وزارتخانه محقق شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha