درصد کشندگی کرونا در کهگیلویه کمتر از ۲ درصد است

یاسوج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در این شهرستان را ۵۵ مورد اعلام کرد و گفت: درصد کشندگی این ویروس ۱.۳۶ درصد بوده که نسبت به میانگین کشوری پایین است.

محمد طاهر طیب‌زادگان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  سازمان بهداشت درصد کشندگی ویروس کرونا را در ابتدای همه گیری ۲.۶۷ درصد اعلام کرد که این میزان پس از مدتی به  ۳.۷۶ درصد و در نهایت به ۵.۷ درصد در سطح جهانی رسیده است که این درصد در این مدت خیلی افزایش نیافته است.
وی تعداد تست های انجام شده کرونا در کهگیلویه را ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: از این میزان چهار هزارو ۶۱۹ مورد مثبت بوده است.
طیب زادگان افزود: تاکنون ۵۵ مورد مرگ ناشی از کرونا در سطح شهرستان ثبت شده که نسبت به درصد تعداد فوتی در سطح کشور بسیار پایین است.
وی با اشاره به همکاری همه نهاده در راستای مقابله با شیوع و قطع زنجیره کرونا اضافه کرد: سیر صعودی این ویروس در کهگیلویه ماههای شهریور، مهر، آبان و اذر بیشتر از ماه های دیگر بود.

طیب زادگان با اشاره به اینکه در کنترل بیماری کرونا تثبیت همه شرایط لازم است گفت: برگزاری هیچ جلسه و نشستی با رعایت پروتکلهای بهداشتی هم توصیه نمی شود.

وی طرح شهید سلیمانی را بسیار مناسب و تاثیرگذار در کنترل افزایش شیوع ویروس کرونا دانست و اضافه کرد: در این طرح یکهزارو ۴۰۰ تست انجام شد که ۲۰۳ بیمار شناسایی شد.

طیب‌زادگان افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده ارامستان‌ها در روستاهای شهرستان اواخر هفته پنجشنبه و جمعه تعطیل شد.

وی  بیان کرد: برگزاری ۱۷جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست فرماندار و دبیری شبکه بهداشت تا حدود زیادی نقش مهمی در کنترل این بیماری داشت.

 طیب زادگان تصریح کرد: از ۱۷۰مصوبه مختلف برای قطع و مقابله با زنجیره شیوع ویروس کرونا بیش از ۸۰ درصد اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: در دوره کرونا بخش‌های مختلفی به بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت اختصاص که طی چند مرحله  این بخش ها با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی افزایش یافت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اضافه کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تعداد تخت های بستری تنها بیمارستان سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده از ۳۰ به ۱۱۰ تخت افزایش یافت.

طیب زادگان راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در محوطه بیمارستان، تجهیز بخش آی سی یو بیماران کرونایی در بیمارستان با ۱۰تخت ویژه و توسعه تجهیزاتی و نیروی انسان را از دیگر عملکرد این نهاد برای مقابله با کرونا اعلام کرد.

بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی امام خمینی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه به شهرستانهای ۱۸۰ هزار نفری کهگیلویه، چرام و لنده خدمات لازم را ارائه می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها