فرمانداران سبزوار و گلبهار تعیین می‌شوند

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی به اداره دو فرمانداری سبزوار و گلبهار در این استان توسط سرپرست اشاره و بیان کرد: فرمانداران این شهرستانها تا پیش از شروع فرایند انتخابات سال ۱۴۰۰ تعیین می شوند.

محمدعلی نبی‌پور روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تاسیس شهرستان گلبهار مرکب از دو بخش "مرکزی و گلمکان" به مرکزیت شهر گلبهار ظرف یک ماه اخیر شمار فرمانداریهای خراسان رضوی به ۳۳ مورد افزایش یافت.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت بخشهای رادکان و سیدآباد در شهرستان چناران و دو بخش جدید آبکوه و آساک در شهرستان قوچان تشکیل شده‌اند.

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع (۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار) وسعت، معادل هفت درصد مساحت کل کشور است. این استان شامل ۳۳ شهرستان، ۷۷ شهر، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است. ۷۷ شهرداری و دو هزار و ۴۳۴ دهیاری در خراسان رضوی فعالیت دارند

بنا بر اعلام رسمی وزارت کشور "انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا" روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در سطح ۸۱ شهر و دو هزار و ۵۰۰ روستای خراسان رضوی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha