روز نخست رقابت های بین المللی پاراآلپاین در دیزین برگزار شد

کرج - ایرنا - روز نخست رقابت های بین المللی اسکی پاراآلپاین به میزبانی پیست بین المللی دیزین شهرستان کرج در رشته مارپیچ بزرگ برگزار شد.

مدیر داخلی مجموعه بین المللی پیست اسکی دیزین سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:استان البرز گفت:رقابت های بین المللی پاراآلپاین در روزهای سهشنبه و چهارشنبه هفتم و هشتم بهمن ماه  جاری با شرکت  هفت ورزشکار در رده سنی بزرگسالان به میزبانی دیزین در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: در این دوره از رقابت ها هفت ورزشکار مرد از استان های البرز، تهران و آذربایجان شرقی و کشور رومانی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

کلهر گفت: روز اول این رقابت ها در بخش مارپیچ بزرگ  در ٢ بخش برگزار که در بخش اول صادق کلهر، سید احمدجعفری و جواد سولقانی و در بخش دوم صادق کلهر، جواد سولقانی و سید احمد جعفری به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی ادامه داد: امتیازات رقابت های پاراآلپاین بین المللی به میزبانی پیست دیزین برای پاراالمپیک محسوب می شود.

پیست بین المللی دیزین در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا بوده و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha