سرپرست فرمانداری: وضعیت کرونایی زرد شهرستان سوادکوه شکننده است

ساری – ایرنا – سرپرست فرمانداری سوادکوه خواستار حفظ حساسیت شهروندان نسبت به خطر شیوع کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی شد و گفت : وضعیت کرونایی زرد سوادکوه شکننده است و می‌تواند دوباره نارنجی و حتی قرمز شود.

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از آغاز هفته جاری وضعیت سوادکوه را به همراه 6 شهرستان دیگر مازندران زرد اعلام کرد. سوادکوه تا پیش از رسیدن به وضعیت زرد ، در رنگ بندی قرمز قرار داشت.

عین الله طالبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با همراهی مردم و اصناف در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توانسته ایم این شهرستان را از وضعیت قرمز کرونایی به وضعیت زرد برسانیم ولی در صورت رعایت نکردن شهروندان ، این وضعیت ماندگار نخواهد بود.

وی گفت : هرگونه کم توجهی ، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، عادی انگاری ، افزایش ترددها و عدم استفاده از ماسک دوباره وضعیت شهرستان را به قرمز خواهد رساند و در آن صورت همه متضرر خواهند شد.

سرپرست فرمانداری سوادکوه با اعلام این که شمار بیماران بستری مبتلا به کووید 19 در این شهرستان رو به افزایش است ، هشدار داد : اگر دوباره شهرستان به وضعیت قرمز کرونایی برسد ، اعمال سختگیری ها تشدید خواهد شد و بسیاری از مشاغل مجبورند بار دیگر برای مدتی نامشخص به تعطیلی اجباری بروند.

طالبی تاکید کرد : البته با همراهی و همدلی مردم می توانیم به وضعیت بهتر از زرد هم برسیم و به همین دلیل هم از مردم تقاضا داریم تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی  و فاصله گذاری فیزیکی ، از شرکت در هرگونه تجمع مانند دورهمی های خانوادگی بپرهیزند و اصناف هم نسبت به ضدعفونی و پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =