سلطانی‌فر: با کمبود امکانات ورزشی مواجه نیستیم

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در اکثر نقاط کشورمان خصوصا در شهرها با توجه به کارهایی که در ٤٢ سال گذشته صورت گرفتن با کمبود اماکن ورزشی مواجه نیستیم.

به گزارش ایرنا و بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، «مسعود سلطانی‌فر» روز سه‌شنبه در چهارمین جلسه شورای ورزش همگانی کشور در سال جاری با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات فدراسیون‌های مختلف همچون حوزه ورزش دانش‌آموزی،  دانشجویی و شهرداری تهران گفت که این همکاری‌ها کمک می‌کند که جامعه‌ای سالم و رو به توسعه داشته باشیم.

وی اظهار داشت: انسان سالم، آگاه، با دانش و انسانی که دارای سلامت روحی و روانی است، انسان توسعه یافته محسوب می‌شود که می‌تواند باعث توسعه یک جامعه شود.

سلطانی‌فر ادامه داد: در مباحث مربوط به توسعه کشور هر قدر در محورهای اقتصادی و سیاسی تلاش کنیم و سخت‌افزار و امکانات ایجاد کنیم و فرودگاه،  راه،  بندر و واحدهای صنعتی بسازیم، ولی در مباحث توسعه فرهنگی و انسانی نتوانیم رشد نماییم، جامعه توسعه یافته نخواهد شد و کشورهایی هم که در دهه‌های اخیر توسعه پیدا کردند، روی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و توسعه فرهنگی متمرکز شدند و در منابع انسانی که رشد کردند به خودی خود زمینه رشد و توسعه در بخش‌های دیگر هم بوجود آمد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: انسان با دانش، با اندیشه و با هدف می‌تواند موتور توسعه یک جامعه و کشور باشد که این مهم با برنامه‌ریزی همه جانبه در آموزش و پرورش تحقق پیدا خواهد کرد و با توجه به گزارشی که در خصوص وضعیت بدنی و جسمی از سوی معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم مطرح شد، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و بهداشت موظف شدند که با کمک همه دستگاه‌های ذیربط تلاش کنند تا شاخص‌های سلامتی دانش‌آموزان را به سمت مطلوب ارتقاء دهند.

وی گفت: باور جدی همه صاحبنظران این است،  کشورهایی که در ورزش قهرمانی به موفقیت‌های قابل توجهی در عرصه جهانی، قاره‌ای و المپیکی دست یافتند پیش از آن در ورزش همگانی برنامه گسترده‌ای داشتند به طوری که از دامن ورزش همگانی، استعدادها و خلاقیت‌های ورزشی شناسایی و شکوفا شدند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: باور جدی دارم که در اکثر نقاط کشورمان خصوصا در شهرها با توجه به کارهایی که در ٤٢ سال گذشته صورت گرفتن با کمبود اماکن ورزشی مواجه نیستیم، هر چند که در برخی نقاط مرزی، روستایی ممکن است کمبودهایی باشد اما در اکثریت نقاط شهری کشور و حتی در روستاها امکانات ورزشی خوبی وجود دارد، ولی چیزی که از آن رنج می‌بریم، فقدان یک برنامه‌ریزی راهبردی و کلی برای تحقق همگرایی دستگاه‌های مختلف در بهره‌برداری از اماکن ورزشی است.

وی ادامه داد: نمایندگان دستگاه‌های مختلف دوست دارند و آماده کمک هستند و در عمل هم این مهم را نشان دادند بطور مثال اماکن وزارت ورزش و جوانان در ساعت‌های صبح در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته شده است، بنابراین باید این مهم را در دستور کار قرار دهیم که برنامه کامل و جامعی برای بهره‌برداری از اماکن ورزشی با فرمول و رویکرد مشخص تدوین و به مرحله اجرا برسد.

سلطانی‌فر در پایان از اهتمام و رویکردی که برای توسعه ورزش همگانی در بین دستگاه‌های مختلف وجود دارد، به نیکی نام برد و ابراز امیدواری کرد که با تدوین برنامه جامع بهره‌برداری از اماکن ورزشی کل کشور، ضریب بهره‌وری استفاده از این اماکن بالاتر رفته و سطح سلامت جامعه در یک برنامه‌ریزی چند ساله ارتقا یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =