۶۷ طرح کشاورزی در استان مرکزی آماده بهره‌بهرداری شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۶۷ طرح در حوزه‌های مختلف از جمله آب و خاک، تولیدات دامی، گیاهی، شیلات و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی استان آماده بهره‌برداری در دهه مبارک فجر است.

«مجید آنجفی» روزچهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای اجرای این طرح ها بالغ بر سه هزار و ۲۸ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، ملی، تسهیلات بانکی و آورده بهره برداران هزینه شده است

وی ادامه داد:۴۳ طرح از مجموع این طرح‌ها در حوزه آب و خاک، پنج طرح در حوزه تولیدات دامی، هشت طرح تولیدات گیاهی، پنح طرح شیلات، چهار طرح صنایع تبدیلی و بقیه در سایر حوزه‌های بخش کشاورزی استان مرکزی در شهرستان‌های محلات، زرندیه، تفرش، ساوه، خمین، فراهان، آشتیان، دلیجان، اراک و شازند  اجرا شده اند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۶۵۵ اشتغال به صورت مستقیم و ۷۳۴ شغل به صورت غیر مستقیم با بهره‌برداری از این طرح‌ها در استان ایجاد  و ۲ هزار و ۵۹ خانوار از مزایای آنها بهره‌مند می شوند.

استان مرکزی با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.
استان با تولید حدود ۵۴ هزار تن گوشت سفید، ۵۳ هزار تن تولید گوشت قرمز، ۳۲۰ هزار تن شیر، حدود ۴۱ هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه‌ای در بخش دامداری کشور نیز برخوردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha