۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84199698
منبع: پستکس | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

معافیت گمرکی برای ارسال مرسولات خارجی کمتر از ۸۰ دلار

ارسال مرسولات خارجی طبق تعرفه‌ها و قوانین بین‌المللی و مطابق با سایر مرسولات پستی بر اساس ثبت آدرس نویسنده و گیرنده انجام شده و مرسولاتی که ارزش مالی آنها کمتر از ۸۰ دلار باشد از عوارض گمرک معاف هستند.

ارسال مرسوله به خارج از کشور بر اساس قانون و قواعدی که در تمامی دنیا مرسوم است، انجام می‌شود. پست خارجی یکی از خدمات شرکت پستکس که در باجه‌های مخصوصی که مربوط به بسته‌های پستی خارجی است. تحویل گرفتن و فرستادن مرسولات پست خارجی طبق تعرفه‌ها و قوانین بین‌المللی انجام می‌شود که این مراحل و قوانین به شرح این است:

فرستادن مرسوله یا بسته به خارج از کشور نیز مطابق سایر مرسولات پستی نیاز به آدرس فرستنده و گیرنده دارد. سپس اطلاعات دقیق مرسوله‌ای که قرار است منتقل شود باید ثبت و ضبط گردد. این کار معمولا توسط نماینده گمرک که در باجه پستی حضور دارد انجام و با بررسی مرسوله عوارض گمرکی آن نیز برآورد می‌شود. پس از انجام این مراحل هزینه پست خارجی مشخص می گردد. تمامی بسته‌ها و مرسولاتی که قرار است به خارج از کشور ارسال شوند بیمه شده و اگر ارزش مالی آنها کمتر از ۸۰ دلار باشد، عوارض ناشی از گمرک به آنها تعلق نمی گیرد.

ارسال پستی به خارج از کشور با خطوط هوایی انجام می شود تا مرسولات در کوتاهترین زمان ممکن و با حداقل خطرات مانند گم شدن به مقصد برسند.  پست خارجی به علت محدودیت های امنیتی و بین المللی دارای مراحل، ارزیابی و حساسیت های بیشتری نسبت به پست های داخلی می باشد. همچنین به علت طی کردن مسافت طولانی بسته بندی آنها نیز ممکن است کمی متفاوت تر از مرسولات داخلی باشد که سامانه پستکس این امر را بسیار ساده و آسان برای شما در نظر گرفته و در کمترین زمان ممکن و سریع ترین زمان ارسال به صورت آنلاین میتوانید بسته خودتون رو ثبت سفارش کنین و نیاز به هیچ مراجع حضوری نداشته باشید.

نکات مربوط به مرسولات و پست خارجی

متاسفانه به علت وجود تحریم، ممکن است نقل و انتقال بعضی از اجناس و اقلام به خارج از کشور و یا برعکس ممنوع باشد. همچنین به طور کلی پست کردن اقلامی مانند: اشیا قیمتی مثل طلا و نقره، مشروبات الکلی و یا مواد اشتعال زا که ممکن است در هواپیما و حین باربری ایجاد خطر کنند، مایعات و یا مواد شیمیایی خطرناک، وسایل و یا کالاهایی که به نوعی اجزا و یا ترکیبات آنها ممکن است در هواپیما منجر به بروز حادثه شوند و … ممنوع است. البته هر کشوری دارای قوانین خاص خود است و از ورود و خروج یکسری مرسولات و پست خارجی جلوگیری می‌کند. گرچه قوانین به طور کلی مشابه هستند اما در کشور های مقصد از تفاوت‌های جزیی  برخوردار است. بنابراین هنگام ارسال بسته پستی به خارج از کشور با توجه به مقصد مجاز بودن واردات آن را حتما چک کرده و سپس اقدام به ارسال مرسوله کنید.  

پیشنهاد ویژه برای ارسال بسته به خارج از کشور

در سامانه پستکس می‌توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش خود را انجام داده و آن را به مقصد مورد نظر ارسال فرمایید، پست بار سامانه ثبت سفارشات به صورت اینترنتی در خانه یا محل کار است.

ثبت و تحویل سفارشات در تمامی ابعاد و با هر تعداد در کوتاه‌ترین زمان، حمل کالا با کمترین هزینه با درنظر گرفتن وزن کالا از شرقی ترین استان کشور به غربی ترین استان کشور، از ایران به حدود ۲۰۰ کشور در دنیا، ثبت سفارشات شما با هر ابعاد و هر تعداد حمل می گردد همچنین امکان ارسال بسته به ۲۰۰ کشور از طریق سامانه پستکس دارید.

منبع: پستکس | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =