سرانه فضای ورزشی در دهلران به یک مترمربع رسید

ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران گفت: سرانه فضای ورزشی با بهره برداری از پروژه های در دست اقدام این شهرستان از ۸۸ صدم متر مربع به یک متر مربع افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز سه شنبه در نشست شورای ورزش دهلران به نقش ورزش در زندگی اشاره و افزود: توسعه و تعمیق ورزش همگانی در اولویت است و در این زمینه باید از همه امکانات و ظرفیت ها استفاده کرد.

وی از در دست احداث بودن پنج زمین چمن مصنوعی در این شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون برای این اجرای این پروژه ها با پیشرفت بالای ۵۰ درصد بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و تا پایان دولت بهره برداری می شوند.

فرماندار دهلران به تکمیل عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای بردی هم اشاره و تاکید کرد: این سالن با توجه به برنامه ریزی ها در ایام دهه فجر بهره برداری می شود.

عسگری ساخت استخر بخش موسیان را از دیگر پروژه ها ذکر کرد و گفت: برای این پروژه با پیشرفت ۳۰ درصد تاکنون ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده و تکمیل آن به ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، ضمن اینکه سالن ورزشی شهرک وحدت نیز با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی به راه اندازی سایت پاراگلایدر در شهرستان هم اشاره کرد و گفت: احداث این سایت در مراحل پایانی است و بزودی از ارتفاعات تیناب شاهد استفاده ورزشکاران و علاقه مندان به این رشته ورزشی خواهیم بود.

فرماندار دهلران یادآور شد: شهرستان دهلران با توجه به ظرفیت های آن توانایی تبدیل شدن به قطب اسب سواری کشور و برگزاری کورس زمستانه را دارد.

عسگری با اشاره به وجود سد دویرج در شهرستان تاکید کرد: می توان از این ظرفیت برای اجرای مسابقات قایقرانی نیز بهره گرفت.

عسگری گفت:با تکمیل این پروژه ها سرانه ورزشی دهلران از ۸۸ صدم متر مربع به یک متر مربع افزایش می یابد.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: شهرستان دهلران به لحاظ اماکن ورزشی و هیات های فعال ورزشی در استان جایگاه دوم دارد.

نصرت اله کریمیان  افزود: شهرستان دهلران دارای ۲۶ فضای ورزشی، ۳۵ هیات ورزشی بوده و ۲۹ باشگاه ورزشی در حال فعالیت هستند.

وی تاکید کرد: همچنین در استان ایلام ۳۱۱ هیات ورزشی در قالب ۴۴ رشته فعالیت می کنند و سرانه ورزشی هم اکنون ۸۸ صدم متر مربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها