مادران شهدا از حضرت ام البنین (س) الگو گرفتند

کرج - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) همسر گرانقدر حضرت علی (ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع) ، گفت: مادران شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس و صحنه های مختلف انقلاب اسلامی با تقدیم عزیزان خود از حضرت ام البنین (س) الگو گرفتند.

سلیمان رستمیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) اظهار داشت: حضرت ام‌البنین (س) سمبل یک بانوی ایثارگر و فداکار است که نگاه ولایتمدار و تفکر حسینی را قطره‌قطره در کام فرزندانش نشاند و فرزندان خود را راهی جبهه حق علیه باطل کرد و او افزون بر اینکه فرزندانش را درراه امام حسین (ع) فدا کرد، در زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا و رساندن پیام آن نیز نقش بسزایی داشت.
وی افزود: حضرت ابوالفضل (ع) علمدار دشت کربلا تربیت‌شده چنین مادر ایثارگری است که درراه دفاع از اسلام پای امام زمان خودش ایستادگی کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز حضرت ام‌البنین (س) را الگوی مادران شهدا در صبر و ولایتمداری دانست و تصریح کرد: مادران و همسران شهدا فرزندان خو را انقلابی و ولایت مدار تربیت و مشوق این عزیزان در پاسداری از میهن اسلامی و ارزش های والا شدند، فرزندانی که برای حفظ اسلام و نظام اسلامی جانشان را تقدیم کردند.
رستمیان گفت: امروز نفش تربیتی مادران و همسران شهدا به عنوان یک الگوی عملی در جامعه مطرح است.
وی در ادامه به برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بزرگداشت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و تجلیل از مقام مادران و همسران شهدا اشاره کرد و گفت: مادران و همسران شهدا در برابر سال ها ایثار و ازخودگذشتگی خود، هیچ توقعی از ما ندارند، این ما هستیم که مدیون ایثار و فداکاری این عزیزان هستیم و باید از این شیرزنان انقلاب اسلامی به خوبی تجلیل کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بیان داشت: به همین مناسبت در مراسمی که جمعه ۱۰ بهمن ماه از ساعت ۱۴ در امامزاده محمد (ع) کرج برگزار خواهد شد از مادران و همسران شهدا تجلیل خواهد شد.

این مراسم به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و آستان قدس برگزار خواهدشد.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز افزود: دعوت از مادران و همسران شهدا در رسانه ملی برای بیان خاطرات و مجاهدت های فرزندان خود، دیدار مسوولین با مادران و همسران شهدا، چاپ مقاله در روزنامه ها و نشریات سراسری و تبلیغات محیطی از جمله برنامه هایی است که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران ودیگر نهادهای اجرای برای بزرگداشت مقام مادران و همسران شهدا به اجرا درخواهد آمد.

استان البرز بیش از پنج هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =