افزایش تولید روغن زیتون در زنجان تا ۷۰ درصد هدفگذاری شده است

زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سالانه بیش از پنج هزار تن روغن زیتون در طارم تولید می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌ها درصدد هستیم تا تولید زیتون روغنی از ۳۰ درصد به ۷۰ درصد برسد.

جواد تاراسی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ذائقه و سلیقه مردم نیز از مصرف کنسروی زیتون به سمت استفاده از روغن زیتون تغییر پیدا کرده است، افزود: افزایش میزان تولید روغن زیتون عایدی بیشتری نیز نصیب کشاورزان خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه در سال جهش تولید اصلاح و توسعه باغات زیتون طارم به میزان ۵۰۰ هکتار در دستور کار است، افزود: تاکنون در بیش از ۲۰۰ هکتار توسعه باغات زیتون انجام شده است.

تاراسی گفت: تا پایان امسال هم توسعه ۵۰ هکتار از اراضی باغات زیتون در دستور کار است و در سال آینده هم ۲۵۰ هکتار مابقی انجام خواهد گرفت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه مساحت اراضی زیتون‌کاری استان بیش از ۲۲هزار هکتار است، افزود: در سال بیش از ۴۵ هزار تن زیتون در طارم تولید می شود.

وی با بیان اینکه طرح توسعه باغات زیتون در اراضی شیب‌دار شهرستان طارم با سرعت خوبی انجام می شود، تصریح کرد: استان زنجان در تولید زیتون و روغن زیتون رتبه بالایی در سطح کشور دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: زیتون طارم از محصولات عمده صادراتی استان نیز به شمار می رود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها