۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84199540
۱ نفر

برچسب‌ها

۹۱ تعزیه سالجاری توسط موسسه موج هنر قومس سمنان اجرا شد

سمنان- ایرنا- دبیر موسسه موج هنر قومس سمنان گفت: این موسسه ۹۱ تعزیه در سالجاری اجرا کرده است و ۲ برنامه تعزیه نیز در اسفند ۹۹ توسط این گروه به اجرا می‌رسد.

مهدی اعرابی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: در ماه اسفند به منظور تجلیل و بزرگداشت حاج مهدی بیدختی، از بزرگان تعزیه خوانی سمنان و سرپرست گروه تعزیه‌خانی آل یاسین، ۲ شب تعزیه به صورت پخش زنده در فضای مجازی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال، در تمام مناسبت‌ها اجرای برنامه تعزیه انجام شد افزود: از این تعداد اجرای تعزیه، ۳۰ برنامه به صورت پخش زنده در فضای مجازی و ۶۳ برنامه دیگر به صورت حضوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بود.

دبیر موسسه موج هنر قومس ادامه داد: در دهه اول ماه محرم، ۱۳ برنامه به سفارش اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان به صورت پخش زنده در فضای مجازی بود.

اعرابی بیان کرد: تعزیه به مدت سه شب در دهه دوم  محرم در میدان عدالت سمنان با همکاری «موکب لبیک یا حسین(ع)» و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان اجرا شد.

وی ادامه داد: در ایام فاطمیه با حضور اساتید تعزیه‌خوانی برجسته کشوری سه شب تعزیه به صورت پخش زنده در فضای مجازی توسط موسسه موج هنر قومس و موکب لبیک یا حسین(ع) اجرا شد.

دبیر موسسه موج هنر قومس با بیان اینکه استان سمنان ظرفیت تبدیل شدن به یکی از استان‌های مطرح و پرچم‌دار در زمینه تعزیه خوانی را داراست افزود: مردم سمنان در سال جاری علاقه را خود به این هنر آیینی کهن ثابت کردند و لازم مسئولان در راستای زنده نگهداری این هنر اصیل تلاش بیشتری کنند.

اعرابی گفت: افرادی به صورت غیرحرفه‌ای و نادرست تعزیه اجرا می‌کنند و باعث ایجاد دافعه و کم شدن استقبال مردم می‌شود. لازم است این افراد آموزش خود را بیشتر کنند و تعزیه را اصولی و زیباتر اجرا کنند.

به گزارش ایرنا، موسسه موج هنر قومس موسسه‌ای فعال در زمینه هنرهای نمایشی، آیینی، سنتی و ملی ایران، مانند شبیه ‌خوانی و نقالی است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها