مرکز توزیع تذکره الکترونیکی در کرمان راه اندازی شد

کرمان - ایرنا - با حضور سفیر افغانستان امروز(سه شنبه)، بمنظور ایجاد رفاه حال اتباع خارجی ، مرکز توزیع تذکره الکترونیکی در استان کرمان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا،  سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در این مراسم گفت: اولویت سیاسی ما این است که مهاجران به خیر به خانه خود برگردند، اما تا زمانی که مشکلات و جنگ در کشور افغانستان وجود دارد، حضور مهاجران در ایران باید قانونمند شود.

عبدالغفور لیوال افزود: برای اولین بار در استانی که نمایندگی سیاسی نداریم، مرکز توزیع تذکره همزمان با مشهد و زاهدان با حمایت و همراهی بی‌دریغ مسولان استان کرمان راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: افتتاح این مرکز آسان نبود، آن هم از افغانستان جنگ زده که هر روز فرزندان این سرزمین قربانی می‌دهند و با مشکلات اقتصادی و غیره رو به رو است.

سفیر افغانستان از توجه رییس جمهور افغانستان به مهاجران برای برون رفت از مشکلات نبود اسناد هویتقدردانی کرد و گفت: استانداری کرمان و دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استان تا حد ممکن در راه اندازی این مرکز همکاری کردند و از این به بعد مهاجران باید با رعایت نظم و آگاهی دادن به دیگران ورود و همکاری کنند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: تلاش کردیم وظیفه خود در قبال دوستان، هم‌میهنان، همفکرمان و همسایه‌های خود را انجام دهیم.

محمد صادق بصیری با اشاره به ظرفیت های استان کرمان و پیشینه و قدمت فرهنگی و مبادلات کشور ایران و افغانستان افزود: سفره نوروز مشترک دو کشور هر ساله در دانشگاه‌ بر پا می شود و همه آثار تمدنی و فرهنگی دو ملت در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه تذکره الکترونیکی برای تثبیت هویت‌ها و تسهیل امور دیپلماتیک مهم است اظهار داشت: تمام توان اداری و دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی استان کمک خواهند کرد که مشکلات مهاجران افغان را برطرف کنیم.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان همچنین به صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی در استان کرمان اشاره کرد.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استان کرمان گفت: همه امکانات استان طبق تاکید و دستور دکتر زینی‌وند استاندار کرمان برای تسریع در این امر مهم ملی برای کشور افغان و ایران گرد هم آمده‌اند.

علی شفیعی افزود: ماموریت سازمانی داریم که تمام تلاش خود را جهت رفاه حال مهاجران انجام دهیم.

هم اکنون بیش از ۳۰۰هزار تبعه کشور افغانستان در کرمان ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها