۱۰ پروژه ورزشی در خراسان شمالی افتتاح می شود

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: همزمان با گرامیداشت دهه فجر، ۱۰ پروژه ورزشی استان با صرف اعتبار ۹۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

محمد بروحی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از  ۱۰ پروژه ورزشی، پنج پروژه مربوط به ساخت سالن های چند منظوره ورزشی، سه پروژه ورزشی مربوط به چمن مصنوعی و ۲ پروژه دیگر نیز مربوط به ساخت خانه جوان در شهرستان های مانه و سملقان و گرمه با هزینه کرد ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است. 

وی با بیان اینکه ساخت سالن های ورزشی چندمنظوره از سال ۹۱ در استان آغاز شده بود، اظهار داشت: ۲ سالن ورزشی چندمنظوره در شهر «پیش قلعه» و روستای «امند» بخش مانه که هر کدام به مساحت هزار متر و هزینه کرد اعتبار ۳۱ میلیارد ریال و۲ سالن چند منظوره دیگر نیز در روستاهای «کوسه» و «مشهد طرقی» شیروان هر کدام به مساحت ۶۷۴ متر  با اعتبار  ۱۹ میلیارد ریال مورد بهرداری قرار می گیرد.

بروحی افزود: یک سالن ورزشی دیگر نیز در روستای راستقان بخش غلامان شهرستان مرزی رازوجرگلان به مساتحت ۶۷۴ متر و با اعتبار ۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.

وی با اشاره به شروع ساخت زمین های چمن مصنوعی از سال ۹۸ یادآور شد: همچنین در ایام الله دهه فجر ۲ زمین چمن مصنوعی در روستاهای «کالیمانی» و «اینچه علیا» از توابع شهرستان مانه و سملقان با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و یک زمین چمن مصنوعی یگر نیز در روستای «چوکانلو» فاروج با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بروحی افزود: همچنین تا پایان سال مالی ۱۴۰۰، ۲۰ پروژه سالن سرپوشیده ورزشی و چمن مصنوعی با تکمیل انشعابات مورد بهره برداری مردم استان قرار می گیرد.

وی مجموع فضاهای ورزشی موجود استان را حدود ۳۰۰ مورد اعلام کرد که از این تعداد ۱۹۰ فضا شهری و مابقی روستایی هستند.

در خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۵ هیات ورزشی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha