امام جمعه قشم: نیروی انسانی گمرک افزایش یابد

قشم- امام جمعه شهرستان قشم گفت: حجم تردد مسافران و انتقال کالاهای گمرک در این شهرستان بیش از کارکنان این اداره است و مسوولان جهت تسریع امور باید تعداد کارمندان این اداره را افزایش دهند.

حجت الاسلام میثم تارم عصر سه شنبه در دیدار از گمرک قشم افزود: ویژگی گردشگری قشم باعث می‌شود که هنگام تردد گردشگران صف طولانی مسافران برای ورود و خروج از جزیره تشکیل شود که این امر زیبنده این منطقه نیست.

وی نقش کارکنان گمرک در جلوگیری از قاچاق را مهم عنوان کرد و ادامه داد:  هوشیاری کارمندان گمرک در کشور  باعث جلوگیری از قاچاق کالا می‌شود و ارائه خدمات شبانه روزی موجب رضایت جامعه و مردم شده است.

تارم تصریح کرد: بیشتر مردم و مسافران از اخلاق، برخوردها و تسهیلات گمرک کشور اعلام رضایت می‌کنند و مقداری نارضایتی به دلیل قوانین گمرک نیز در این شغل طبیعی است.

وی گمرک را پیشخوان تولید و صادرات است دانست و اظهار کرد: صادرات در کشور باید بر امور دیگر اولویت داشته باشد و امیدواریم شاهد افزایش صادرات محصولات تولیدی به خصوص غیر نفتی در قشم باشیم.

امام جمعه قشم روز سه شنبه با حضور در اداره گمرک ایران شهرستان قشم از رییس و کارکنان این دستگاه تقدیر کرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها