۸۰درصد هنرجویان چهارمحال و بختیاری در کارگاه‌های مهارتی حاضر شدند

شهرکرد -ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به بازگشایی دوباره مدارس از اول بهمن‌ماه، گفت: بیش از ۸۰ درصد هنرجویان استان در کارگاه‌های مهارتی استان حاضر شدند.

فیروز عسگری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه این استان هم‌اکنون در وضعیت زرد و آبی قرار دارد، حضور دانش‌آموزان براساس دستور العمل بازگشایی مدارس اول بهمن‌ماه است و کلاس هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش در خوشه‌های شایستگی فنی، استاندارد آموزشی مهارت و کارآموزی و کارورزی به جهت اهمیت موضوع حضوری برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حضور هنرجویان با رعایت دستورالعمل بهداشتی و با حداکثر ۱۰ نفر در هر کارگاه است و گفت:هم‌اکنون ۱۲۵ هنرستان فنی و حرفه‌ای و کار دانش دخترانه و پسرانه در استان فعال است که این تعداد ۳۵ هنرستان فنی و حرفه‌ای و ۹۰ مرکز کار دانش است.

معاون آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تعداد رشته‌های کاردانش استان را ۶۲ رشته و فنی و حرفه‌ای را ۲۴ رشته عنوان کرد و گفت: تعداد کل هنرجویان فنی و حرفه‌ای استان چهار هزار و ۴۶۳ نفر است که از این تعداد ۲ هزار و ۵۵۶ نفر پسر و یکهزار و ۹۰۷ نفر دختر است.

عسگری تعداد هنرجویان کار و دانش استان را پنج هزار و ۵۹۶ هنرجو عنوان کرد و گفت: سه هزار و ۶۴۲پسر و یکهزار و ۹۴۷ دختر است.

به گزارش ایرنا ،در سال تحصیلی جدید ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها