مقام جمهوری آذربایجان: مواضع گروه مینسک درباره قره باغ قابل قبول نیست

  باکو -  ایرنا – حکمت حاجی‌اف ، مسوول امور سیاست خارجی دفتر ریاست جمهوری آذربایجان گفت : روایات گذشته گروه  مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در باره مناقشه قره باغ قابل اعمال نیست چرا که اوضاع در منطقه به طور کامل تغییر یافته است .

  به گزارش خبرگزاری " آپا " جمهوری آذربایجان، حاجی اف طی سخنانی در نشست آنلاین اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک افزود: گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا  باید فعالیت  خود را با واقعیات جدید  منطقه منطبق کند .

  وی با  اشاره به  این  که اعتماد جامعه جمهوری آذربایجان به گروه مینسک در سطح پایین بوده ، دلیل آن را ناتوانی این گروه میانجی در ۲۵ سال گذشته برای کمک به حل مناقشه قره  باغ عنوان کرد .

  این مقام جمهوری آذربایجان ابراز عقیده  کرد که سازمان امنیت و همکاری اروپا موضوع موقعیت سیاسی و  حقوقی منطقه قره باغ کوهستانی را به طور اغراق آمیزی تفسیر می کند و این هم موجب انتظارات کاذب و غیر ضروری در ارمنستان می شود .

  به گفته حاجی اف گروه  مینسک می تواند در آینده از طریق طرحهای مختلف به  ایجاد صلح در منطقه کمک کند .

  گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ در سال ۱۹۹۲ میلادی تاسیس شده و  در سال ۱۹۹۷ میلادی آمریکا ، فرانسه و روسیه ریاست مشترک  در این گروه میانجی را بر عهده گرفتند ولی تلاش های میانجیگری این گروه نتیجه ای نداشت .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان