شهرها متناسب با نیاز کودکان طراحی می‌شود

تهران _ایرنا_ معاون امور شهرداری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: پیش‌نویس راهنمای شهر دوستدار کودک برای سیر مراحل تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور تدوین شد که امید است، تصویب آن، ملاک عمل شهرداری‌ها قرار گیرد.

حسین رجب صلاحی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افرود: این پیش‌نویس با همکاری و تعامل معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور تهیه شده است،  در فرآیند تهیه این سند علاوه بر مشارکت شهرداری‌های متقاضی عنوان دوستدار کودک، نظرات و پیشنهادهای دستگاه های عضو شورای عالی شهرسازی و معماری و سایر دستگاه های مرتبط با حوزه کودکان لحاظ شده است.

رجب صلاحی هدف از تهیه این سند را هدایت و راهبری شهرها به سوی زیستگاه‌های انسان محور، رعایت حقوق کودکان در فضاهای شهری، ایجاد فضاهایی هدفمند در آموزش،  پرورش خلاقیت و استعدادهای کودکان و ایجاد محیط های امن شاداب و خلاق برای کودکان برشمرد.

وی بسترسازی فرهنگی و اجتماعی، الزامات تسهیل کننده دستیابی به شهرهای دوستدار کودک،  ویژگی و ضوابط فضای بازی، مجتمع های مسکونی،  دسترسی های حمل و نقل و مبلمان شهری ویژه کودکان را از دیگر بخش های این پیش نویس عنوان کرد.

معاون امور شهرداری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: انتظار می‌رود با تصویب راهنمای آن در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور و ابلاغ آن به ذی نفعان علاوه بر ارائه الگوی مناسب شهر دوستدار کودک در تهیه طرح های توسعه شهری، این راهنما ملاک عمل شهرداری ها برای اجرای صحیح و مطلوب ضوابط و مقررات ویژه کودکان قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جامعه