هلال احمر زنجان به ۲۶۸ حادثه دیده امدادرسانی کرد

زنجان - ایرنا - سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دی ماه امسال ۴۱ مورد حادثه در جاده های شهری، صنعتی و کارگاهی این استان ثبت شد که امدادگران هلال احمر این استان برای ۲۶۸ نفر حادثه دیده خدمات امدادی ارائه کردند.

علی طاهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دی ماه سالجاری امدادگران هلال احمر در هشت مورد برف و کولاک، ۲۸ مورد در حوادث جاده ای، ۲ مورد سانحه شهری، یک مورد حوادث صنعتی و کارگاهی و ۲ مورد خدمات حضوری برای شهروندان این استان خدمات امدادی ارائه داده اند.
 وی یادآوری کرد: افراد متاثر از این حوادث ۲۶۸ نفر بودند که ۷۰ تیم با ۱۸۰ نفر برای آنها خدمات مورد نیاز را ارائه کرده اند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه تعداد مصدومان ناشی از این حوادث ۶۹ نفر ثبت شده است، گفت: ۶ مصدوم توسط امدادگران هلال احمر استان به مراکز درمانی منتقل شدند و سه نفر از هموطنان نیز در این سوانح جان خود رااز دست دادند.
طاهری اظهار داشت: در حوادث ناشی از برف و کولاک دی ماه امدادگران هلال احمر در استان زنجان سه نفر را در پایگاه های امداد و نجات جاده ای اسکان دادند.
 وی اضافه کرد: در این عملیاتها ۷۰ تیم عملیاتی با ۱۸۰ نفر امدادگر و ۳۹ دستگاه آمبولانس و ۳۰ دستگاه خودروی نجات به این ماموریت ها اعزام شدند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث می توانند با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها