۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 84199122
۲ نفر

برچسب‌ها

۲۶ خریدار اموال مسروقه در البرز دستگیر شدند

کرج - ایرنا- فرمانده انتظامی البرز با اشاره به اجرای طرح های ضربتی برای مقابله با سارقان و آسیب های اجتماعی در استان گفت : ۲۶ خریدار اموال مسروقه طی ۲۴ ساعت گذشته در البرز شناسایی و دستگیر شدند.

سردار عباسعلی محمدیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت که  دراجرای طرح نظارت بر فعالیت جمع آوری و انباشت ضایعات ، ۱۰۰ انبار جمع آوری ضایعات در استان البرز بازرسی شد که  ماموران انتظامی تعداد ۲۶ مالخر در این مکان ها دستگیر کردند. 

وی خاطرنشان کرد : در بازرسی از محل های مربوطه مقادیر زیادی انواع کابل، آهن آلات، اموال دولتی ، موتورسیکلت، ابزارآلات، تجهیزات داخل خودرو، کپسول گاز، دستگاه جوش، موتور برق،  دستگاه برش، موتور آب، اتصالات شیرآلات،  سیم مفتول، کف پوش و برخی وسایل دیگر کشف شد.

محمدیان  بیان داشت: ارزش اموال کشف شده بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است؛ پلیس البرز با اقدامات پیش بینی شده با این گونه افراد به شدت برخورد خواهد کرد.

وی گفت: هفته گذشته نیز ۴۴ دستگاه خودروی حمل ضایعات در این استان توقیف شدند.

 محمدیان بیان داشت که در انجام این طرح ۸۵ دستگاه خودروی حمل بار مورد بازدید قرار گرفتند که تعدادی از آنها به دلیل نداشتن مدارک لازم و مشکوک به پلیس آگاهی انتقال یافتند.

وی خاطرنشان کرد که در طرح یک روزه بازرسی از خودروهای حمل ضایعاتی ۲۲ نفر سارق و مالخر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی البرز یادآور شد که طرح نظارت و بازرسی فعالیت خودروهای  جمع آوری ضایعات برای پیشگیری و مقابله با سرقت به صورت مستمر در این استان اجرا می شود.

محمدیان تاکید کرد: مردم نیز برای خرید اجناس دست دوم به واحدهای صنفی متعبر مراجعه و برای خرید فاکتور اموال را از فروشنده درخواست کرده و سپس اقدام به خرید کنند.

استفاده از روش های نوین علمی برای مقابله با سرقت در البرز

 معاون مدیر کل دادگستری البرز نیز در حاشیه نمایشگاه کشفیات  انبار ضایعات گفت: یکی از روش های نوین و علمی در جهت پیشگیری از جرم از بین بردن زمینه ارتکاب جرم است که به همین منظور طرح مشترکی با نیروی انتظامی استان برگزار شده است .

جواد یاوری  با بیان اینکه یکی از جرایمی که امنیت مردم را به خطر می اندازد بحث سرقت است، افزود: به همین منظور  یکی از راه های پیشگیری از سرقت این است که به گونه ای فعالیت کنیم  که سارقان دیگر  نتوانند اموال مسروقه خود را به راحتی تبدیل به پول کنند.

وی خاطرنشان کرد که  هدف اصلی سرقت تبدیل اموال مسروقه به پول است که به همین منظور یکی از راه هایی که نیروی انتظامی و دادگستری با استفاده از روش های نوین و علمی و در جهت پیشگیری از جرم  این بوده که ز مینه ارتکاب جرم را از بین ببرند.

یاوری گفت: در همین راستا طرح مشترکی با نیروی انتظامی برگزار که در این طرح  افراد مالخر و کسانی که اموال مسروقه را می خریدند شناسایی شدند.

وی بیان داشت که درا جرای طرح شناسایی مالخران  اموال مسروقه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بدون اغماض با مجرمان برخورد خواهند کرد.

وی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که اگر فضا ناامن و سارقان احساس کنند که در صورت سرقت مال نمی توانند به کسی بفروشند و یا افرادی که خریدار هستند مراقبت بیشتری می کنند خود همین پیشگیری از وقوع سرقت بوده که تحت عنوان تئوری پیشگیری وضعی دادگستری به صورت جدی دنبال تحقق هرچه بیشتر آن  است.

معاون مدیر کل دادگستری البرز افزود: به همین منظور دستورات مناسبی از سوی دادگستری استان صادر و نیروی انتظامی نیز به خوبی پای کار بوده تا بتوانیم  بتوانیم امنیت مالی و اقتصادی را به شهروندان برگردانیم.

یاوری در ادامه عنوان کرد: طبق قانون مجازات های خوبی برای این افراد پیش بینی که در مورد این طرح به صورت ویژه بررسی و در ابتدا قرارهای سنگینی برایشان تعیین خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =