هشت پروژه آموزشی توسط خیران در ابرکوه در دست ساخت است

یزد- ایرنا- مدیر آموزش وپرورش ابرکوه با قدردانی از مشارکت خیران در مدرسه سازی گفت: هم اکنون هشت پروژه آموزشی با ۲۱ کلاس درس و سه سالن نمازخانه توسط خیران در این شهرستان کمتر توسعه یافته استان در دست ساخت است.

محمد علی کریمی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا هزینه ساخت این فضاهای آموزشی را ۲۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این فضای آموزشی در مدارس ابتدایی و متوسطه ایجاد می‌شود که ۱۲ کلاسه در محله اردی شهر مهردشت، ۶ کلاسه در روستای فیض آباد و سه باب فضای آموزشی با هر کدام با سه کلاس درس در روستاهای مریم آباد و اسفند آباد و سه باب سالن نمازخانه نیز در روستاهای خرم آباد و شهرهای ابرکوه و مهردشت در دست ساخت است.
وی تصریح کرد: این طرح های آموزی از سوی جواد نوشادی ، سیدعلی موسوی ، احمد سربازی ، احد کیهانی ، اصغر اکبری و رضا زینلی از خیران مدرسه ساز و همچنین با مشارکت بانک اقتصاد نوین و موسسه مهرگیتی ساخته می شود که جمعا حدود سه هزار مترمربع زیر بنا دارد و پیشرفت فیزیکی این طرح ها نیز از ۲۰ تا ۹۰ درصد است.

کریمی با بیان اینکه امسال برای بازسازی و مرمت چهار باب فضای آموزشی ۶۵ میلیارد ریال اختصاص یافته است، ادامه داد: تخریب ، بازسازی و ساخت حدود ۴۰ واحد آموزشی فرسوده شهرستان ابرکوه نیز ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیر آموزش و پرورش ابرکوه در خصوص حضور دانش آموزان این شهرستان در کلاس های مجازی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد ۱۰ هزار دانش آموز این شهرستان در فضای مجازی و سامانه شاد آموزش های تحصیلی را فرامی‌گیرند.

کریمی ، تصریح کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹  حدود ۱۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس در ۱۱۳ مدرسه ابتدایی و متوسطه شهری و روستایی ابرکوه مشغول به تحصیل هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها