سوز سرمای هوای زنجان فروکش می‌کند

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: دمای هوای این استان به تدریج روند افزایشی به خود گرفته و از شدت سرمای حاکم کاسته می‌شود.

حسین سلطانی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: پیش بینی می شود با روند افزایشی تدریجی هوا که تا اواخر هفته جاری ادامه خواهد داشت، میزان دمای کمینه این استان به مرز بالای صفر درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه میزان دمای فعلی هوای شهر زنجان ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد گرمتر شده است، اظهار داشت: طی ۲۴ گذشته فرودگاه و دانشگاه زنجان، خیرآباد و حلب با دمای ۱۲- درجه سانتیگراد و چورزق در شهرستان طارم نیز با ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقطه این استان به ثبت رسیدند.  

سلطانی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی تا روز چهارشنبه شاهد استقرار شرایط جوی پایدار در استان بوده و آسمان نیز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود، افزود: شرایط جوی پایدار می تواند موجب افزایش میزان آلاینده ها در مناطق صنعتی استان و کاهش کیفیت هوا را نیز در پی داشته باشد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: از روز پنجشنبه با نفوذ سیستم ناپایدار جوی به منطقه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید زنجان را تا روز جمعه درخواهد نوردید که سرعت آن به ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز می تواند برسد.

سلطانی با بیان اینکه احتمال بارش برف و باران در روز پنجشنبه نیز وجود دارد، افزود: عصر جمعه با استقرار کامل سامانه نفوذی به منطقه و استان، میزان بارش ها نیز افزایش خواهد یافت و مردم زنجان تا صبح شنبه شاهد این بارندگی ها خواهند بود.    

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها