اختصاص پایگاه های رایگان بینایی سنجی در منطقه ۱۹ تهران

تهران_ ایرنا_ معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ تهران اعلام کرد: سرای محلات این منطقه به پایگاه های رایگان بینایی سنجی مجهز شدند.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، مهدی بصیری روز دوشنبه با اشاره به ارائه این خدمات در راستای پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی کودکان بیان کرد: به همین منظور ۱۳ سرای محله منطقه به عنوان پایگاه های ارائه خدمات بینایی سنجی رایگان به کودکان ۳ تا ۶ سال اختصاص یافته است.  

وی با اشاره به اطلاع رسانی و نصب بنر در معابر پرتردد این منطقه ادامه داد: طبق اعلام سازمان بهزیستی این خدمات تا ۱۶ اسفندماه ارائه می شود و شهروندان می توانند با در دست داشتن اصل یا کپی شناسنامه از این خدمات استفاده کنند.

به گفته بصیری به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا، بینایی سنجی از طریق دستگاه و بدون تماس با چشم کودکان انجام می شود.

پایانه های حمل و نقل عمومی منطقه ۲ تهران ساماندهی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ تهران اعلام کرد: در راستای حفظ، نگهداری و افزایش حداکثر بهره وری از خطوط حمل و نقل عمومی، پایانه های موجود در منطقه دو تهران بهسازی و ساماندهی می شود.

امیرحسین حیدرنیا، روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: پایانه های حمل و نقل عمومی یکی از مراکز مهم تبادل سفر است که به عنوان یکی از فضاهای مهم شهری باید مورد توجه خاصی قرار گیرند بر همین اساس برای افزایش حداکثر بهره وری از سیستم حمل و نقل عمومی، پایانه ها باید از لحاظ بهداشتی، رفاهی و ایمنی و امنیت از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند.

وی افزود : پس از  بازنگری و بررسی وضعیت موجود پایانه ها و شناسایی نواقص و مشکلات، برنامه ریزی در جهت بهبود ارتقای سطح کیفی خدمات در پایانه ها در دستور کار قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ بازپیرایی و نوسازی سیستم روشنایی، تابلوهای ترافیکی، تابلوهای معرف خطوط پایانه، اجرای روکش آسفالت و لکه گیری در سطح پایانه ها و ... را از اقدامات اجرایی برشمرد.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کوئید ۱۹، به منظور صیانت از سلامت رانندگان و همچنین شهروندان،  ضمن ضدعفونی سیستم حمل و نقل عمومی و پایانه ها، نظارت مستمر بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری انجام می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =