معاون پرورشی و فرهنگی: ۳۲۴ مدرسه البرز نمازخانه مستقل ندارند

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: از مجموع ۹۱۹ ساختمان فضای آموزشی در این استان ۳۲۴ مدرسه نمازخانه مستقل ندارند.

فرشته فهمیده عصر دوشنبه درنشست شورای نمازآموزش و پرورش البرزاظهارداشت: ۱۲۵ مدرسه استان البرز دارای سالن چند منظوره است که درقسمتی ازآن نمازجماعت اقامه می شود.

وی خاطرنشان کرد: ۹۴ کلاس درس مدارس که خالی است نیزبه اقامه نماز برای دانش آموزان و فرهنگیان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت نمازخانه درمدارس البرزبه کمک اداره کل نوسازی و تجهیزات مدارس استان نیازدارد، یادآورشد: تا قبل ازشیوع ویروس کرونا دربرنامه همه مدارس استان زنگ نمازگنجانده شده بود تا با پخش اذان دانش آموزان و معلمان دراین فرضیه الهی شرکت کنند.

وی تصریح کرد: اکنون که کلاس های درس به علت بیماری کووید ۱۹ به منظورحفظ سلامت دانش آموزان درفضای مجازی برگزارمی شود، ترویج نماز نیز دراین شرایط همچنان دربسترشبکه شاد برای دانش آموزان و اولیا آنان ادامه دارد.

فهمیده اضافه کرد: دربخش اداری نیز ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به ساعت نمازاختصاص یافته است تا نیروهای اداری به اقامه نمازدرمحل کارخود بپردازند.

وی ضدعفونی کردن مستمرنمازخانه ها، تهیه سجاده های کوچک شخصی، تولید محتوا با موضوع نماز، قرآن وعترت، پژوهش با محوریت نماز، پخش اذان درهمه مدارس و اداره های آموزش و پرورش البرزرا ضروری دانست.

وی بیان داشت: تعداد زیادی از نمازخانه های مدارس البرز نیاز به توسعه، تعمیر، بهسازی و تجهیزات لازمه دارند که تامین هزینه آن خارج ازتوان مالی آموزش و پرورش است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرزادامه داد: هر روزدرکانال شاد برای هدایت و آگاهی بخشی به دانش آموزان درحوزه نمازو قرآن ، محتواهای آموزشی تولید می شود.

وی گفت: نمازفرضیه ای الهی است که درپیشگیری ازآسیب های اجتماعی همانند سدی محکم نقش دارد.

دراین نشست مشکلات نمازخانه های مدارس آموزش و پرورش البرزمورد بررسی قرارگرفت.

استان البرز ۴۷۳ هزاردانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها