۲۷ کیلومتر راه روستایی خاکی در ازنا وجود دارد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار ازنا گفت: ۲۷ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان وجود دارد که سال آینده تمام این محورها آسفالت می‌شود.

حشمت الله بهمنی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای بخش پاچه لک شهرستان ازنا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ازنا افزود: در شهرستان ازنا فقط ۲۷ کیلومتر  راه روستایی خاکی وجود دارد که این محور ۲۷ کیلومتری در دست اقدام سه روستای ازنا را به هم متصل می‌کند.
وی اظهار داشت: با پیگیری نماینده شهرستان دورود و ازنا با مشارکت بنیاد برکت ساخت  ۹ کیلو متر مسیر دسترسی روستای قاضی اباد به کندر در دست اقدام است.  
وی تصریح کرد: مشکل آب شرب روستاها این مسیر با حفر یک حلقه چاه و مابقی نیز با استفاده از آب سد کمندان تامین خواهد شد.
فرماندار ازنا بیان کرد: در شهرستان ازنا بسیاری از روستاهای بزرگ نیازمند بازبینی طرح هادی هستند و در این خصوص برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.
بهمنی با تاکید بر حل مشکلات روستای گردشگری دره تخت اضافه کرد: سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج استان به این روستا سفر می کنند ولی امکانات رفاهی مناسبی در آنجا وجود ندارد که پیگیری ها لازم برای ایجاد مجتمع های رفاهی مناسب با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است.
وی تصریح کرد: شغل بیشتر مردم روستاهای ازنا کشاورزی است و اگر چه در این دولت اقدامات خوبی انجام شده اما هم اکنون دو پروژه بزرگ آبیاری نوین به مساحت هزار هکتار در دست اقدام است.
فرماندار ازنا افزود: تامین نهاده های دامی در روستاها بخش مهمی از گلایه مندی و مطالبه مردم این روستاها است که در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ شد و بنا داریم این خدمت را به صورت پایدار برای روستاها تثبیت کنیم.
وی با بیان اینکه تنها سه روستای ازنا گاز شهری ندارند، گفت: گاز رسانی به  این سه روستا در دست اقدام است و ما بزودی جشن شهرستان پاک را در ازنا جشن می گیریم و شاید اولین شهرستانی باشیم که بزودی همه روستاهایمان گاز رسانی می شود.
ازنا در ۱۴۰کیلومتری شرق لرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها