کرج رکورددار برگزاری مسابقات قرآنی در کشور است

کرج - ایرنا - رییس اداره امور قرآنی و مذهبی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج اعلام کرد که این کلانشهر با اجرایی کردن طرح مسابقات محله ها ، در کشور رکورددار مسابقه های قرآنی است.

وحید قاسمی وند روز دوشنبه در حاشیه برگزاری پنجمین دوره مسابقات قرآنی محلات کرج  به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون مسابقات قرآنی محلات کرج و استان البرز، به عنوان خاص ترین مسابقه قرآنی کشور در حال برگزاری است.

رییس  اداره امور قرآنی و مذهبی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای قرآنی و مهم تر از همه، تربیت و پرورش نسل قرآنی در کشور گفت: مسابقات قرآنی محلات، بزرگترین رویداد قرآنی استان البرز و تنها رویداد قرآنی با محوریت محلات در کشور می باشد که هر ساله با حضور شمار زیادی از جامعه قرآنی کرج و استان البرز برگزار می شود.

وی ادامه داد: امسال با وجود محدودیت های کرونایی و شیوع بیماری کووید۱۹، یک هزارو۴۰۰ قاری محله های کرج و البرز در مسابقه محلات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج شرکت کردند.

قاسمی وند گفت: در سال ۹۹ با توجه به اهداف قرآنی مجموعه مدیریت شهری و سازمان فرهنگی شهرداری کرج، برنامه ریزی لازم جهت برگزاری پنجمین دوره مسابقات قرآنی محلات صورت گرفت که مانند همیشه در سه رشته ترتیل، قرائت و حفظ برگزار شد.

رییس اداره امور قرآنی و مذهبی  سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج بیان داشت: به دلیل شرایط موجود در کشور و شیوع ویروس کرونا، مقرر شد مسابقات در مرحله اول به صورت غیرحضوری انجام شود.

قاسمی وند افزود:  علاقه مندان به شرکت در این مسابقات از تمام مناطق شهر و از سنین  چهار سال به بالا (بدون محدودیت سنی )، در زمان ثبت نام و از طریق فضای مجازی، فایل های مربوط به رشته های مورد علاقه را به دبیرخانه مسابقات ارسال  کردند و پس از جمع آوری آثار، از تاریخ ۶ بهمن ماه تمام تلاوت های قرآنی به داوری گذاشته شده است.

این مسوول بیان داشت: آثار  ارسالی با حضور ۳۶ نفر از داوران برتر کشور و استان البرز در شهرداری های مناطق دهگانه کرج و در رشته های ترتیل و قرائت به صورت تماس تلفنی و در رشته ی حفظ به صورت تماس ویدئویی در حال انجام  است که در پایان این داوری ها، نفرات برگزیده به مرحله نهایی راه یافته و پس از مسابقه فینال، قاریان برتر سال ۹۹ معرفی خواهند شد.

رییس اداره امور قرآنی و مذهبی سازمان فرهنگی شهرداری کرج  گفت: کرج رکورددار برگزاری مسابقات قرآنی و شایسته ی عنوان پایتخت قرآنی کشور است که امیدواریم با حمایت های مجموعه مدیریت شهری و حوزه های ذیربط شاهد انتخاب این عنوان برای شهر کرج و افتخار آفرینی در رویدادهای قرآنی برای البرز سرافراز باشیم.

سال های گذشته شهرداری کرج این مسابقه ها به صورت حضوری با هدف تشویق و ترغیب شهروندان به فراگیری علوم قرآنی در محله های مختلف برگزار می کرد که با استقبال گسترده قشرهای مختلف مردم همراه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها