توانمندی‌ها و خودباوری‌ جوانان باید مورد توجه قرار گیرد

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران بر ضرورت گسترش روحیه خودباوری، مدیریت نوگرایانه و ایده پروری جوانان تاکید کرد و گفت: به جای پرداختن به توانمندی‌ها و خودباوری‌های ارزشمند جوانان و رفع مشکلات اساسی در معیشت مردم، سطح پایین‌ترین دعواها را در عرصه‌های مهم شاهد هستیم.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن مدیریت پروژه ایران،  سردار سعید محمد در آیین تجلیل از جوانان قهرمان مدیریت پروژه در عرصه ملی و بین المللی ضمن تجلیل از قهرمانان جوان مدیریت پروژه که افتخارات ملی و بین المللی برای کشور کسب کرده اند بر ضرورت حفظ و گسترش روحیه نشاط، خودباوری، مدیریت نوگرایانه و ایده پروری جوانان تاکید کرد.

وی گفت: مساله عجیب در کشور ما این است که به جای پرداختن به توانمندی‌ها و خودباوری‌های ارزشمند جوانان و رفع مشکلات اساسی که در معیشت مردم پیش آمده، سطح پایین‌ترین دعواها را در عرصه ای مهم همانند بودجه ریزی برای کشور شاهد هستیم که مشخص هم است این دعوا، در واقع نتیجه موثر برای کشور و بهبود شرایط معیشتی مردم و شهروندان نخواهد داشت.

رییس انجمن مدیریت پروژه ایران با تاکید بر ضرورت همگرایی مسئولین در مسیر حل مشکلات معیشتی شهروندان و حرکت نظام در مسیر تعالی، گفت: هر جا که نگاه مسئولین هم‌گرایانه بوده، توانسته‌ایم حول تعالی و انسجام حرکت کشور به سمت بهبود امور موفق باشیم و شرایط را به نفع مردم و نظام تغییر دهیم. لذا در مسیر آتی هم باید توجه به این موضوع، از دغدغه‌های اصلی همه ما باشد.

وی با بیان این که از دو هزار هزار میلیارد تومان بودجه، صرفا ۸۳ هزار میلیارد تومان برای عمران کشور در نظر گرفته شده است، گفت: از همین مقدار هم صرفا ۲۰ درصد تاکنون تخصیص پیدا شده است و این نشان می‌دهد که اصولا به چنین سیستم برنامه ریزی نمی‌توان امید چندانی داشت و در واقع اراده‌ای هم برای حل مسائل کشور به صورت اصولی وجود ندارد.

محمد با بیان این که ریشه‌های درختان پرثمر فردا باید در داخل کشور کاشته شوند، گفت: طبیعتا درختی که ریشه‌اش در خارج از خاک کشور و با امید به خارج از مرزها کاشته شده است، شاخه‌هایش هم قرار نیست برای داخل کشور میوه و برگ و باری داشته باشند. باید برای کاشت ریشه‌ها و بارور کردن آن، نگاه به داخل باشد تا نسبت به ثمردادن آن برای مردم کشور هم امیدوار بود. در غیر این صورت همه تلاش‌ها، هدر دادن سرمایه‌های اجتماعی کشور است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در پاسخ یکی از جوانان حاضر در این مراسم که درخواست رساندن توانمندی جوانان ایرانی به گوش دیگر مسئولان کشور در جهت تغییر نگاهشان به داخل و توانایی های جوانان ایرانی را داشت، گفت: در حالی که جوانان نخبه برای کشور افتخار آفریده‌اند، اما متاسفانه این جوانان جایگاهی در سیستم برنامه ریزی کشور ندارند و چه بسا شاهد صف بندی مدیران شصت هفتاد ساله و شاید هم بیشتر، در ترکیب هیات دولت و سایر سطوح مدیریتی کشور هستیم که حاضر نیستند ذره ای از مواضع و مناصب خود کوتاه بیایند.

در این مراسم همچنین از قهرمانان ملی و بین‌المللی در مسابقات جهانی همکاری مجازی الکترونیک(GeCCo) و قهرمانی مدیریت پروژه (PMC)، جایزه مدیر پروژه برتر (YPMY) و اعضای تیم اجرایی سومین گردهمایی بین المللی جوانان مدیریت پروژه تقدیر به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار سیاست