ثبت‌نام مشمولان سهام عدالت در "سجام" شرط اصلی برخورداری از سود است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند، به منظور برخورداری از سود، مشارکت در مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان سهام عدالت و سایر امتیازها، در اسرع وقت در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.

داود غفارپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از آزادسازی سهام عدالت، افرادی که تمایلی به در دست گرفتن مدیریت مستقیم سهام خود نداشتند، درواقع وکالت و مدیریت سهام خود را به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان واگذار کرده‌اند، به این معنا که به‌اندازه ارزش سهام عدالت خود، بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محل اقامت خود را در اختیار خواهند داشت.

وی اضافه کرد: در صورتی که فردی نسبت به انتخاب روش مستقیم سهام عدالت اقدام نکرده باشد، به‌صورت پیش‌فرض روش سهامداری غیرمستقیم برای این فرد انتخاب‌شده است و درواقع این فردبه‌شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان وکالت می‌دهد تا سهام وی را مدیریت کرده و سود آن را پس از واریز به‌حساب شرکت، به‌حساب فرد واریز کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی ادامه داد: در این استان، ۲ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۸۹ نفر مشمول سهام عدالت شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و چهار هزارو ۵۵۶ نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

غفارپور افزود: همچنین یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۳۳ نفر در حال حاضر سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان آذربایجان‌غربی هستند که الزامی است این افراد با ثبت‌نام در سامانه سجام، احراز هویت خود را انجام دهند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۳۵.۲ درصد از مشمولان سهام عدالت در استان آذربایجان‌غربی در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مردم می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند در سامانه سجام ثبت‌نام کنند و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان دولت نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha