۱۰۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در باشت شناسایی شدند

گچساران - ایرنا - فرماندار باشت گفت: تاکنون یکهزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شده است.

به گزارش ایرنا، سید مسعود حسینی روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی باشت اظهار داشت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون سه هزار و۴۰۰  تست بیماری کرونا در باشت انجام شده که بیش از۲۸ درصد از نمونه های انجام شده مثبت بوده است.

وی عنوان کرد: هم اکنون وضعیت بیماری ویروس کرونا در باشت آبی است.

فرماندار باشت با اشاره به اینکه روند ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان نزولی است تصریح کرد: در زمان حاضر هیچ موردی بستری بیماران کرونایی در باشت وجود ندارد.

حسینی ابراز داشت: شرایط کرونا در این شهرستان بهتر شده اما کمترین کوتاهی و ساده انگاری می تواند باشت را به وضعیت پرخطر برگرداند.

وی گفت: به دلیل انتشار ویروس کرونا برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی به صورت محدود و بخشی هم در فضای مجازی برگزار می شود.

فرماندار باشت تاکید کرد: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۰ ویژه برنامه متنوع در این شهرستان برگزار می شود.

حسینی اضافه کرد:مسابقات ورزشی، رژه خودرویی،عطرافشانی گلزار شهدا،نواختن زنگ انقلاب در مدارس،فضاسازی و تزئین محیط های شهری و مدارس و بازدید از خانواده های شهدا از مهمترین این برنامه هاست.

وی تاکید کرد:پخش سرودهای انقلابی ،نورافشانی در شب و افتتاح پروژه های عمرانی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در دهه فجر انقلاب اسلامی در این شهرستان است.

امام جمعه باشت نیز در این نشست گفت: زیرساخت های رفاهی و عمرانی این شهرستان قابل قیاس با پیش از انقلاب اسلامی نیست.

حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی با یادآوری وضعیت سواد،راه های ارتباطی،آب روستایی و شهری،کشاورزی،برق،تلفن،گاز و سایر بخش ها در باشت در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: تشریح خدمات نظام جمهوری اسلامی در دهه فجر انقلاب اسلامی ضرورتی برای استحکام پایه نظام جمهوری اسلامی است.

وی ابراز داشت: نسل جوان امروز کمبودها و عقب ماندگی های دوران قبل از انقلاب را درک نکرده به همین دلیل نیاز است تا با بیان این دستاوردها آنان را نسبت به نظام جمهوری انقلاب اسلامی خرسند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها