۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 84198687
۰ نفر

برچسب‌ها

شکست خانگی صنعت‌نفت در برابر سپاهان اصفهان

آبادان - ایرنا - تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر با نتیجه ۲ بر یک در برابر میهمانش سپاهان اصفهان شکست خورد و رسیدن به صدر جدول را از دست داد.

به گزارش ایرنا این دیدار عصر دوشنبه در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شد که در این دیدار ۲ تیم بازی پایاپایی را آغاز کردند.

در دقیقه ۶ بازی دانیال اسماعیلی‌فر ارسال خوبی را برای سجاد شهباززاده انجام داد و مهاجم سپاهان با یک ضربه دقیق و زیبا به گوشه دروازه صنعت‌نفت، دروازه تیم میزبان را باز کرد.

پس از این گل تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان مالکیت توپ و میدان را در اختیار گرفت ولی بازی بسته تیم سپاهان کار را برای بازیکنان این تیم به ویژه خط حمله میزبان سخت کرد.

تجمع سپاهانی‌ها در یک سوم میانه میدان اجازه بازی‌سازی را از بازیکنان صنعت‌نفت آبادان گرفت و شاگردان پورموسوی موفق نشدند در نیمه اول چندان دروازه میهمان اصفهانی خود را تهدید کنند تا بازی در این نیمه با یک گل به سود سپاهان پایان برسد.

با شروع نیمه دوم باز هم این تیم صنعت‌نفت بود که کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفت ولی دفاع بسته تیم سپاهان اجازه نداد آبادانی‌ها در موقعیت سازی توفیق چندانی داشته باشند.

پورموسوی که به سه امتیاز این دیدار خانگی چشم دوخته بود با آوردن محمدرضا غبیشاوی و احمد شریعت‌زاده آهنگ خط حمله و تیم خود را هجومی کرد و فشار را بر روی دروازه میزبان پرمهره خود افزایش داد.

در دقیقه ۷۰ حسین ساکی از سمت چپ نفوذ کرد و احمد شریعت‌زاده را صاحب توپ کرد تا این بازیکن خوش تکنیک با یک چرخش زیبا، گولسیانی و مهدی‌زاده را جا بگذارد و با ضربه بغل پا گل تساوی را وارد دروازه پیام نیازمند کرد.

سپاهان پس از پذیرفتن گل تساوی از لاک دفاعی خارج شد ولی هافبک‌های پرشمار صنعت‌نفت اجازه ندادند تا خط میانی طراح سپاهان در خلق موقعیت موفق باشند، در آن سو نیز صنعت‌نفت روی ضد حملات بارها دروازه سپاهان را با خطر روبه رو کرد ولی ضربات نهایی بازیکنان این تیم راهی به دروازه سپاهان پیدا نکرد.

آمدن سروش رفیعی سپاهان را به تیمی کاملا هجومی تبدیل کرد و در دقیقه ۸۸ ارسال کرنر توسط این بازیکن با دفع ناقص خط دفاعی صنعت‌نفت و حامد فلاح‌زاده، توپ به محمدرضا مهدی‌زاده رسید تا این بازیکن با ضربه سر دروازه نفت را باز کند.

نفتی‌ها پس از این گل سراسر حمله شدند ولی بی‌دقتی مهاجمان این تیم فرصت کسب امتیاز را از آنها گرفت تا زردپوشان آبادانی نخستین شکست خانگی در این فصل را متحمل شوند.

صنعت‌نفت آبادان در این دیدار با ترکیب حامد فلاح‌زاده، محمد اهل‌شاخه، محمد طیبی، حسین ساکی( علی آل‌کثیر)، عبداله ناصری، محمود مطلق‌زاده(۵۹- محمدرضا غبیشاوی)، مهدی حنفی، حسن بیت‌سعید، طالب ریکانی، محمدحسین زواری (۵۹- احمد شریعت‌زاده) و رضا خالقی‌فر(۸۵ - حکیم نصاری) به میدان رفت.

سپاهان اصفهان نیز در این بازی با ترکیب پیام نیازمند، محمدرضا مهدی‌زاده، گئورگی ولسیانی، امید نورافکن(۸۳ - عزت‌اله پورقاز)، شایان مصلح، دانیال اسماعیلی‌فر، محمد کریمی، محمدرضا خلعتبری (۴۸- جلال الدین علی‌محمدی)، محمدرضا حسینی (۶۴- رضا میرزایی)، کی‌روش استنلی (۶۴- محمد محبی) و سجاد شهباززاده(۸۳ - سروش رفیعی) به میدان رفت.

سید رضا مهدوی به کمک‌های امیررضا آشورماهانی و احد سلطانی قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

گئورگی ولسیانی و محمدرضا خلعتبری در این دیدار با کارت زرد داور جریمه شدند.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان با این شکست ۲۱ امتیازی باقی ماند و در رده سوم جدول رده بندی مسابقات لیگ برتر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها