فرمانده پلیس راه هرمزگان: ۲۵۴نفر در تصادفات جاده ای جان باختند

بندرعباس –ایرنا- فرمانده پلیس راه هرمزگان گفت از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، ۲۵۴نفر در تصادفات جاده ای استان جان باختند که در مقایسه با ۳۰۰نفر فوتی های مدت مشابه پارسال، ۲۳درصد کاهش داشته است.

سرهنگ مهدی نیکبخت روز دوشنبه در یک نشست خبری تعداد مجروحان حوادث جاده ای در همین مدت را یکهزار و ۳۷۸نفر نفر اعلام کرد که در مقایسه با یکهزار و ۹۱۱مجروح تصادفات جاده ای از ابتدای پارسال تا پایان دی ماه ۹۸حدود ۲۸درصد کمتر شده است.

پژو ۴۰۵رتبه اول تصادف در هرمزگان

وی ادامه داد: سهم خودروهای سواری در تصادفات جاده ای استان ۶۲درصد است که بیشترین تصادف متعلق به انواع مدل های پژو و پراید است و پژوی ۴۰۵نیز رتبه اول خودروهای تصادفی را به خود اختصاص داده است.

سهم تقصیر سازمان ها در هر تصادف محاسبه می شود

فرمانده پلیس راه هرمزگان اظهار داشت: در هر تصادف سهم احتمالی دستگاه های اجرایی و خدماتی در بروز تصادف نیز محاسبه می شود که از ابتدای امسال تا پایان دی ماه در ۲۹تصادف منجر به فوت یا مجروح شدن مردم، دستگاه های اجرایی و خدمات رسان یا پیمانکاران آنها مقصر بوده اند که راهداری و حمل و نقل جاده ای با ۲۳مورد، بیشترین درصد تقصیر بین دستگاه های دولتی را داشته است.

آبنما ابنیه منحصر بفرد جاده های هرمزگان

سرهنگ نیکبخت با اشاره به عوامل جاده ای موثر در بروز تصادف تصریح کرد: آبنماها می توانند یکی از عوامل خطرآفرین سوانح جاده ای باشند و در بسیاری از نقاط به جای احداث پل از آبنما استفاده می شود که جز در هرمزگان در نقاط دیگر کشور دیده نمی شود.

(آبنما نوعی تقاطع همسطح راه با رودخانه یا جریان سیلاب است که آب از روی آن جریان پیدا می کند.)

این مسئوول انتظامی در پاسخ به پرسشی درباره میزان جریمه رانندگان متخلف گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه رانندگان متخلف ۲۸میلیارد ریال جریمه شده اند.

محدودیت های جدید تردد هنوز ابلاغ نشده است

فرمانده پلیس راه استان تاکید کرد: در برقراری محدودیت تردد بین شهرها برای کنترل شیوع کرونا تابع تصمیم های ستاد استانی کرونا هستیم اما هنوز دستور و ابلاغ جدیدی برای برقراری محدودیت نرسیده است.

سرهنگ نیکبخت یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون فقط در یک مقطع (ابتدای آذر تا ۶دی) ابلاغ و دستور ویژه برای برقراری محدودیت تردد و منع ورود خودروهای غیربومی داشتیم که در این مدت ۱۲هزار خودرو برگردانده شد و ۲۵هزار دستگاه خودرو توسط دوربین های کنترل جاده ای هر یک به مبلغ ۱۰میلیون ریال جریمه شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها