۱۰۳ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند

قم- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: درحال حاضر، ۱۰۳ فرد مبتلا به علائم کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم ‌پزشکی قم، محمدرضا قدیر با اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به کووید۱۹ در قم، افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به ششم بهمن‌ماه ۹۹، ۲۴ بیمار با علائم ابتلا به ویروس کرونا پذیرش شدند.

وی اضافه کرد: از این تعداد، ۲۰ نفر در بیمارستان بستری و چهار نفر پس از دریافت دستور پزشک مرخص شدند.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته از تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان، ۱۵ نفر مرخص شدند.

قدیر خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ فرد کرونا مثبت در قم فوت نکرده‌است.

وی گفت: در حال حاضر، ۱۰۳ فرد مبتلا به علائم کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که هفت نفرشان بدحال می‌باشند.
قم از بیستم دی ماه در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها