دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین گام دوم انقلاب است

کرج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ی البرز و رییس شورای اطلاع رسانی استان گفت : دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای تبیین ارزش‌ها ، اهداف انقلاب اسلامی برای نسل جوان و تبیین گام دوم انقلاب است.

نور محمد فردی روز دوشنبه در سی و دومین  جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه بیشتر برنامه‌های دهه فجر امسال به علت شیوع کرونا در فضای مجازی برگزار می شود، افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره رویدادهای پیروزی انقلاب و انتقال مفاهیم و رموز آن با استفاده از مولفه‌های فرهنگی و هنری به جوانان و نوجوانان یکی از مهمترین اهداف برگزاری گرامیداشت دهه فجر است.

وی اضافه کرد: دهه فجر در واقع فرصتی مغتنم برای تقویت اعتماد عمومی و تبیین درست دستاوردهای نظام در قالب برنامه های مردمی است. 
معاون استاندار البرز در ادامه با بیان اینکه صیانت از سلامت و زندگی مردم اولویت نخست است خاطر نشان کرد: به همین منظور بایستی  خلا برنامه های حضوری را با اجرای برنامه‌های با کیفیت و دارای محتواهای غنی در سایه هم افزایی در دستگاه های اجرایی و ادارات پر کرد.

وی تاکید کرد: باید در رسانه ها، فضای مجازی و صدا و سیما با بیان و تبیین دستاوردهای نظام و دولت با استفاده از ظرفیت های موجود زمینه ساز امید و نشاط در جامعه باشیم.

معاون استاندار گفت: رویکرد برنامه های دهه فجر امسال به اقتضای نیاز امروز جامعه و همچنین هجمه بدخواهان و معاندین انقلاب و نظام باید در جهت  امید آفرینی، وحدت، اعتمادآفرینی و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم باشد.
فردی در ادامه با بیان اینکه ۲۳ دستگاههای اجرایی استان مشمول بند ج ماده ۳۷ می شوند، افزود: بر اسای این ماده ادارات و دستگاههای اجرایی باید سهم یک درصد بودجه فرهنگی و تبلیغی خود را صرف تولید محتوا کرده و داده های مورد نیاز و تاثیر گذار را در اختیار رسانه ها قرار دهند.
فردی گفت: همچنین دستگاههای اجرایی با هدفمند کردن هزینه کرد بودجه فرهنگی خود می توانند از طریق رسانه ها اطلاع رسانی به هنگام و موثری از آنچه که در سایر بخش های این دستگاهها با عنوان اقدامات و خدمات دولت در راستای فرهنگسازی وآگاهی بخشی انجام می گیرد را در اختیار مردم و جامعه هدف قرار دهند که تحقق این مهم به نشاط و امیدواری هر چه بیشتر جامعه کمک خواهد کرد.

رییس شورای اطلاع رسانی استان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر سواد رسانه ای و برگزاری همایش سواد رسانه ای در استان برای مدیران دستگاههای اجرایی البرز افزود: گسترش روزافزون رسانه‌ها و افزایش قدرت تاثیرگذاری آنان، لزوم پرداختن به مساله آموزش سوادرسانه‌ای را بیش از پیش تقویت می‌کند که در این میان آموزش مدیران عالی دستگاه‌های اجرایی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فردی با بیان اینکه سواد رسانه‌ای مدیران را واقع‌بین می‌کند، افزود: امروز دنیا کوچکتر از دهکده است و  فضای مجازی به مراتب بزرگتر از فضای حقیقی است و تاثیر آن بیشتر است چرا که پیام‌های تولید شده توسط رسانه‌های مختلف در سراسر جهان ما را دچار سردرگمی و تردید در انتخاب و گزینش پیام‌ها می‌کند.

وی افزود: امروز تبلیغات در دنیا حائز اهمیت می باشد، در گذشته از دنیا بعنوان دهکده جهانی یاد می شد در حالیکه امروزه با پیشرفت فناوری  و فضای مجازی خبر در لحظه و در کل جهان مخابره می شود.

فردی گفت:با توجه به این موضوع اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از حساسیت و جایگاه ویژه ای برخودار می باشد، دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت و قابلیت های فضای مجازی برای آگاهی بخشی استفاده نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز ،در ادامه تاکید کرد: دستگاه هایی که مشمول قانون بند چ ماده ۳۷ می شوند در اسرع وقت نسبت به اجرای این قانون اقدام کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها