نمایش "ایچیمده بیر آراز آددیملاییر" در اردبیل به روی صحنه می‌رود

اردبیل - ایرنا - نمایش "ایچیمده بیر آراز آددیملاییر"(درونم یک رود ارس قدم می‌زند) از امروز در مجتمع فرهنگی و هنری فدک شهر اردبیل به روی صحنه می‌رود.

کارگردان این نمایش روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: اجرای صحنه‌ای نمایش "ایچیمده بیر آراز آددیملاییر" یک سال پس از تعطیلی سالن‌های نمایش در اردبیل در پی شیوع کرونا، از امروز آغاز می‌شود.

غریب منوچهری اظهارکرد: این نمایش از به مدت ۱۰ روز و تا ۱۵ بهمن هر روز ساعت ۱۷ در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل با بازیگری عباس جاهد و نسترن اکبرزاده به روی صحنه می‌‍رود.

وی بیان کرد: اجرای صحنه‌ای این اثر هنری به نویسندگی عارف مهتاب و توسط گروه تئاتر مغان برنامه ریزی شده و اجرای آن برای مخاطبان در پی شیوع کرونا در استان اردبیل از اسفند سال گذشته متوقف شده است.

کارگردان نمایش "ایچیمده بیر آراز آددیملاییر" گفت: این نمایش یک مستند عاشقانه از هجران، انتظار و حسرت است که در آن شخصیت "اتابک" برای نجات فردی خود را به رودخانه ارس می‌زند ولی گرفتار نظامیان روس می‌شود.

وی اضافه کرد: در خلال این ماجرا، مارال همسر اتابک منتظر او می‌ماند اما در طول مدت انتظار، مورد اذیت و آزار اطرافیان قرار می‌گیرد ولی وقتی اتابک بعد از ۲۰ سال بر می‌گردد، اتفاقات غیرمنتظره‌ای برای او رخ می‌دهد.

منوچهری، با پیش‌بینی استقبال از این اثر هنری افزود: به علت شیوع کرونا، حضور تماشاگران در زمان‌های این نمایش با ۳۰ درصد ظرفیت سالن فدک اردبیل پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: به علت شیوع کرونا، امسال جشنواره تئاتر استانی اردبیل بدون حضور تماشاگران و با اکران نمایش به صورت فیلم از پیش ضبط شده، برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها