سه تورنمنت فوتبالی دیگر در قاره کهن قربانی کرونا شدند

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی) با توجه به ابهامات و مخاطرات مرتبط با پاندمی کرونا، تصمیم به لغو تعدادی دیگر از رقابت‌های فوتبالی و فوتسالی قاره کهن در سال ۲۰۲۱ گرفت.

به گزارش ایرنا، ای‌اف‌سی همگام با تصمیم فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) مبنی بر لغو جام جهانی زیر ۱۷ و ۲۰ سال، در کمال بی‌میلی تصمیم گرفت تا رقابت‌های قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا بحرین و زیر ۱۹ سال ازبکستان را لغو کند.

دوره بعدی هر دو تورنمنت مذکور در سال ۲۰۲۳ به میزبانی کشورهای قبلی برگزار خواهد شد و فدراسیون فوتبال ازبکستان از رقابت‌های زیر ۲۰ سال آسیا و فدراسیون فوتبال بحرین از مسابقات زیر ۱۷ سال قاره کهن میزبانی خواهند کرد.

ای‌اف‌سی همچنین تصمیم گرفت تا رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا را در کویت و همچنین فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا را در تایلند که به ترتیب قرار بود در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برگزار شود، لغو کند. کویت و تایلند میزبانی ادوار بعدی این مسابقات را برعهده خواهند داشت و براین اساس کویت در سال ۲۰۲۲ و تایلند در سال ۲۰۲۳ از رقابت‌های مذکور میزبانی خواهند کرد.

نهاد اداره کننده فوتبال آسیا همچنین نسبت به برنامه ریزی مجدد مراحل انتخابی رقابت‌های زیر ۲۰ سال و ۱۷ زنان آسیا در سال ۲۰۲۲ اقدام کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =