خط جدید آب شیرین کن سیریک ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب سیریک گفت: خط جدید انتقال آب خام سایت آب شیرین کن سیریک ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محمد کارگر روز دوشنبه در جریان بازدید فرماندار سیریک از روند اجرای این طرح افزود: برای تکمیل این خط انتقال۳۰ میلیاردریال از محل اعتبارات بخش خصوصی هزینه شده است.
وی ادامه داد: در راستای افزایش ظرفیت تولید آب آبشیریکن سیریک، اجرای خط انتقال به طول  یک هزار و ۶۰۰ متر در حال انجام است که با تکمیل آن ظرفیت انتقال آب خام دریا از اسکله صیادی بندر سیریک تا سایت آب شیرینکن افزایش می یابد.
به گفته مدیر امور آب و فاضلاب سیریک، برداشت آب خام سایت آب شیرین کن سیریک با تکمیل خط انتقال جدید افزایش خواهد یافت.
کارگر عنوان کرد: آبشیرین کن سیریک درحال حاضر با ظرفیت یک هزار و ۱۰۰ متر مکعب در شبانه روز فعالیت دارد که با اتمام خط انتقال آب خام، امکان تولید سه هزار و ۷۵۰ متر مکعب آب شیرین در شبانه روز را خواهد داشت.
وی افزود: مشکلات آبگیری و هیدرولوژی دریا، شیب کم ساحل، کاهش کیفیت آب دریا در زمان جزر و مد، بستر لجنی ساحل باعث شده تا نتوانیم از ظرفیت کامل این آبشیرین کن بهره ببریم از این رو محل برداشت آب خام در نقطه دیگر در نظر گرفته شد.
مدیر امور آب و فاضلاب سیریک افزود: در حال حاضر با همکاری اداره بنادر و دریانوردی شهرستان از روی موج شکن مجتمع بندری سیریک در حال اجراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha