۱۲ واحد تولیدی در کردستان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند

سنندج - ایرنا - پرداخت تسهیلات ۱۲ طرح و واحد تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان مصوب و به بانک های عامل معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، یکصد و چهل و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان روز دوشنبه با پنج دستور کار شامل پیگیری تامین مالی شرکت توزیع برق استان، کارخانه سپید صنعت خوشه طلایی مریوان، مرغداران دیواندره، مرغداری گوشتی و بررسی و تصویب طرح و واحدهای  مصوب کمیته کارشناسی طرح رونق تولید ۹۹ و تبصره ۱۸ تشکیل شد. 

مشکلات واحدهایی که در این جلسه کارگروه مطرح شد بدهی معوق بانکی و تامین مالی بود و برای رفع آنها هم مصوبات لازم به تصویب رسید. 


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در این جلسه اظهار داشت : انتقال سند هر واحد تولیدی بدون هماهنگی بانک ممنوع است و اگر این مهم رعایت نشود مشکلاتی برای خریداران در زمینه های مختلف از جمله صادرات ایجاد می شود. 

خالد جعفری اضافه کرد : سه بانک مشخص شده برای پرداخت تسهیلات به شرکت توزیع نیروی برق استان که انتظار می رود پیگیر این مهم باشند تا مشکل این شرکت برطرف شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم در این جلسه گفت: از محل تبصره ۱۸ با نرخ ۱۲ درصد مبلغ ۹۳ میلیارد تومان به ۵۵ واحد تولیدی بخش صنعت در استان پرداخت شده است. 

محمد دره وزمی اضافه کرد : ۲۵ طرح و واحد تولیدی استان هم ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری از محل رونق تولید دریافت کردند. 

وی با اشاره به اینکه ۸۰ طرح و واحد تولیدی ۱۴۸ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ و رومق تولید تسهیلات دریافت کردند، اظهار داشت : ۱۰۷ میلیارد تومان به ۲۵ واحد تولیدی در استان هم در بانک ها در حال پرداخت است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها