یزد ۲۶ شهید زن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

یزد- ایرنا- دبیر کمیته امور بانوان کنگره چهار هزار شهید استان یزد با اشاره به نقش آفرینی زنان در دوران دفاع مقدس گفت: این استان چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که ۲۶ شهید آن زن هستند.

به گزارش ایرنا سپیده رضایی روز دوشنبه در نشست خبری کمیته امور بانوان دومین کنگره ملی شهدای استان یزد افزود: هشتم بهمن ماه امسال یادواره شهدای زن در استان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: میدان بانوی شهیده در محله آزادشهر یزد نیز فضاسازی و باز پیرایی می‌شود و همچنین برای این میدان المانی از نقش مهم و ایثارگری زنان طراحی و نصب می شود.

رییس بسیج جامعه زنان استان یزد تصریح کرد: همچنین مستند همسران سرداران شهید در استان یزد با عنوان "ماه نشان" تهیه و تدوین شده است که پنجشنبه شب ها به روی آنتن شبکه استانی یزد می رود.

رضایی گفت: غرس ۲۶ نهال به نام ۲۶ شهید زن استان یزد، برگزاری ۲۸ عنوان نشست ترویج زندگی شهدا، تهیه مستند ۱۰ دقیقه ای از خواهران شهدا در فضای مجازی  از جمله اقدامات کمیته امور بانوان کنگره ملی شهدای استان است.

وی با اشاره به توزیع سه هزار و ۸۵۰ بسته معیشتی در رزمایش های گوناگون از سوی کمیته بانوان کنگره شهدا خاطرنشان کرد: در طرح به رسم ایثار که ابتدای آذرماه آغاز شد ۴۰۰۰ واحد خون و پلاسما تا ۲۵ دی ماه اهدا شد.

سردبیر ویژه نامه دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد هم در این نشست با اشاره به تهیه و تنظیم ویژه نامه این کنگره با عنوان حسن یوسف در دو جلد گفت: در جلد اول این ویژه نامه گزارش تمامی فعالیت های کمیته های کنگره کنگره شهدا ثبت می شود.

عالیه مهرابی با بیان اینکه  متاسفانه در کنگره های پیشین مستندی از فعالیت های ارزشمندی که انجام شده است موجود نیست افزود: جلد اول ویژه نامه علاوه بر فعالیت های کمیته های ۲۲ گانه کنگره شهدا پرتره سیاه قلم ۱۴ سردار استان، ۱۴ اثر خوشنویسی از وصیت نامه شهدا و  غیره چاپ می شود.

مهرابی خاطرنشان کرد: در جلد دوم ویژه نامه  هم حسن یوسف نیز دستاورد های کنگره شهدای استان و تولیدات هنری جشنواره مجازی اوج هنر متتشر می شود.

 کنگره چهار هزار شهید استان اوایل اسفند ماه ۹۹ برگزار می شود، ۲۲ کمیته در این زمینه تشکیل شده و هدف از برگزاری کنگره ، تبیین ارزش‌های انقلاب  اسلامی و انتقال آن به نسل جوان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها