عملیات اجرایی مرکز دیالیز بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک آغاز شد

اراک - ایرنا - عملیات اجرایی ️بخش دیالیز بیمارستان امیرالمومنین اراک روز دوشنبه با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اراک و خیران آغاز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه این مراسم گفت: رفع نیاز بیماران دیالیزی همواره برای مجموعه علوم پزشکی قابل توجه بوده و در همین راستا به همت خیر حاج حبیب الله حاج محمد حسینی این بخش در مساحتی حدود سه هزار و ۹۰۰ متر مربع در سه طبقه ساخته خواهد شد.
دکتر محمد جمالیان افزود: هر طبقه این مرکز یک هزار و ۳۰۰ متر مربع وسعت دارد که با اتمام این پروژه، ۴۰ تخت دیالیز مستقر شده و به بیماران ارائه خدمت خواهد شد.
وی تاکید کرد: ساخت این مرکز ۲ سال زمان می برد و برآورد تقریبی اعتبار لازم برای ساخت با توجه به نوسان قیمت در بازار، ۱۲۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
️رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد اعتبار پروژه را خیر نیک اندیش و ۳۰ درصد را دانشگاه علوم پزشکی اراک متقبل شده است.
جمالیان گفت: با توجه به اینکه بیماران دیالیزی جزو مظلوم ترین بیماران بوده و از لحاظ روحی و جسمی بسیار آسیب پذیر هستند، نیاز به یک مرکز جامع و کامل در شهر اراک به شدت احساس می‌شد.
وی، ضمن اشاره به وجود ۴۴۰ بیمار دیالیزی در استان یادآور شد: با توجه به بحران کرونا  و ترس از مراجعه و دیگر دلایل شمار این بیماران افزایش یافته و بین ۵ تا ۱۰ نفر در ماه به این آمار افزوده می‌شود.
۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها