رویکرد اصلی نوسازی مدارس، احداث و توسعه مجتمع های آموزشی است

قزوین - ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: براساس سند تحول بنیادین رویکرد اصلی این سازمان احداث و توسعه مجتمع‌های آموزشی است.

به گزارش ایرنا، مهراله رخشانی‌ مهر روز دوشنبه در مراسم بازدید عملیات احداث طرح های آموزشی شهرستان بویین زهرا افزود: فضاهای آموزشی و بناهای احداث ‌شده از سرمایه‌های ملی هستند که تاخیر در تکمیل و بهره‌برداری از این طرح ها موجب می شود تا از عمر مفید ساختمان‌ها کاسته می‌شود.
وی اظهار داشت: برنامه اصلی این سازمان ساماندهی و تکمیل پروژه های نیمه تمام‌ است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین نیز گفت: امسال ۳۱ طرح آموزشی و تربیتی شامل ۲۹ پروژه آموزشی و ۲ طرح تربیتی با اعتباری حدود ۱۱۷ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
عسگرعلی جوانبخت به طرح های آموزشی شهرستان بویین زهرا اشاره کرد و افزود: دبیرستان ۱۲ کلاسه بویین زهرا با زیربنای ۲۲۰۰ متر مربع از جمله این طرح ها است که با اعتبار دولتی و پیشرفت ۱۰ درصدی در دست احداث می باشد.
وی اظهار داشت : مدرسه شش کلاسه خیرساز مرحومه سیده طاهره موسوی با ۶۵۰ متر زیربنا با مشارکت سید عباس موسوی که ۳۰‌درصد اعتبار آورده خیر و ۷۰ درصد اعتبار دولتی است در حال تکمیل بوده و دهه فجر امسال افتتاح می شود.

 
جوانبخت ادامه داد: دبستان ۶ کلاسه زنده یاد میرعماد موسوی نیز با مشارکت ۳۰ درصدی سید اسدالله موسوی جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس با زیر بنای۶۵۰ متر و پیشرفت ۱۰درصدی در حال ساخت است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها