صحیفه سجادیه سرچشمه فرهنگ ناب دینی در قرائت ائمه(ع) است

تهران- ایرنا- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از صحیفه سجادیه به عنوان سرچشمه بخش بزرگی از فرهنگ ناب دینی در قرائت ائمه اطهار(ع) از اسلام یاد کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، عبدالهادی فقهی زاده روز دوشنبه در مراسم آغاز طرح ملی یزد نخستین پایتخت صحیفه سجادیه ایران، گفت: در صحیفه سجادیه اخلاق و تهذیب نفس و تربیت جان و عشق به خدا و مومنان و همنوعان جایگاه والا دارد و دریغ است که این کتاب پرگوهر و سراسر نور همچنان ناشناخته بماند و معارف الهی آن مستور باشد.
وی افزود: مستند اساسی و هادی بی بدیل این صحیفه برکت و نور در این راه مقدس و تابناک، آموزه های ناب آخرین نامه الهی است که خدا بر بزرگترین برگزیده خود فرو فرستاده است.
فقهی زاده افزود: معاونت قرآن و عترت در عمل به وظایف خود در جریان سازی های صحیح فرهنگ اسلامی و با توجه به مهجوریت صحیفه سجادیه و ضرورت اشتیاق گروه هایی از شیفتگان راه فضیلت به طراحی طرح ملی پایتخت صحیفه سجادیه ایران اقدام کرد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای آن را به دارالمومنین یزد سپرد.

در این مراسم مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد و محمد صالح جوکار نماینده مجلس شورای اسلامی مطالبی را در اهمیت فرهنگی و هنری یزد و انتخاب این استان به عنوان پایتخت صحیفه بیان کردند.
آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: صحیفه سجادیه به ما می آموزد که چگونه با خدا حرف بزنیم و چه چیزی از خدا بخواهیم و این موضوع مربوط به قشر خاصی نیست و همه را دربرمی گیرد.
وی افزود: دعای مکارم الاخلاق راهکار زندگی برای همه ماست که چگونه باشیم و چه بخواهیم و هدف و سبک زندگی را می توان در این دعا یافت. 
ناصری با اشاره توطئه های دشمنان برای نابود کردن سبک زندگی اسلامی گفت: دشمن تدین، تفکر و تعقل را از ما گرفته و قرآن بر این سه موضوع تکیه دارد.
در این مراسم پس از امضای تفاهم نامه توسط معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار یزد، از پوستر پایتخت صحیفه سجادیه رونمایی شد و متن لوح افتخار پایتخت صحیفه سجادیه قرائت شد..

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ