استانداردسازی آسانسورها در دستگاه‌های اجرایی تهران پیگیری می‌شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت سازمان نظام مهندسی جهت پیشبرد استاندارد در صنعت ساختمان بر انعقاد تفاهم نامه میان اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی استان جهت استانداردسازی آسانسورها در دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از استانداری تهران، عبدالرضا چراغعلی روز دوشنبه در جلسه شورای فنی اظهار داشت: استانداردسازی آسانسورها در دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها ضروری است و باید همکاری موثری با اداره کل استاندارد در این زمینه صورت گیرد، به علاوه با توجه به اینکه پله برقی ها نیز از ابتدای سال مشمول قانون استاندارد اجباری شده اند شهرداری ها در این زمینه دقت لازم را داشته باشند و در این زمینه مکاتبات از سوی استانداری تهران انجام می شود.

چراغعلی در مورد عملکرد استاندارد در صنعت ساختمانی و معدنی بیان کرد: از ظرفیت سازمان نظام مهندسی جهت نظارت و پیشبرد وضعیت استاندارد در صنعت ساختمان استفاده شود و تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد شود، ضمن اینکه همکاری لازم از سوی استانداری تهران جهت تحقق این امر صورت می گیرد.

وی با اشاره به وضعیت کمربندی اسلامشهر اظهار داشت: این پروژه در سال ۹۴ به طول حدود ۳۰ کیلومتر آغاز شده است و اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، البته مهم ترین مشکل در تکمیل این پروژه وجود معارضین بوده که سبب شده پروژه ناتمام باقی بماند و در مجموع ۴ مورد اختلاف بین پیمانکار و کارفرما در زمینه اجرای این پروژه وجود داشته است که در این جلسه اختلافات رفع و تکمیل این پروژه تسریع می شود.

چراغعلی تصریح کرد: متولی اصلی آموزش نیروی انسانی شاغل در کارگاه ها، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای است که بر این اساس جهت ساماندهی حرفه هایی که در صنعت ساختمان فعال هستند از جمله اکیپ های اجرایی، حمل بتن که در عملیات اجرایی پروژه های عمرانی دخیل هستند، اقداماتی انجام شده که تقویت می‌شود.

وی افزود: طبق قانون جدید سنجش استاندارد بتن به جای محل تولید در محل اجرای پروژه انجام می شود تا مدت حمل و تاثیر آن بر کیفیت بتن لحاظ شود و از این جهت بتن ریزی و حمل آن در استان تهران نیازمند استانداردسازی است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها