عملیات اجرایی یادمان شهدای سه راهی «ترکویس» سرپل ذهاب آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- عملیات اجرایی احداث یادمان شهدای سه راهی «ترکویس» از توابع بخش قلعه شاهین سرپل‌ذهاب روز دوشنبه به همت قرارگاه جهادی شهید حاج احمد متوسلیان با حضور جمعی از مسوُولان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسوول قرارگاه جهادی مهندسی شهید متوسلیان روز دوشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی این یادمان در روستای ترکویس سرپل ذهاب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: این یادمان در زمینی به مساحت ۲۵۰ متر مربع و  ظرف مدت زمانی یک سال ساخته می‌شود.

سردار «سعید قاسمی» اظهار داشت: ۳۲سال پیش به فاصله سه روز پس از قطعنامه ۵۹۸ تهاجم سراسری جدیدی از سوی ارتش بعث عراق و منافقان به خاک جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت و تصرف سرپل ذهاب و جاده پادگان ابوذر و شهادت جمعی از فرزندان این مرز و بوم تنها گوشه ای از وقایع تلخ آن ایام بود.

مسوُول هیات رزمندگان اسلام استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس با کمترین تجهیزات بهترین نتایج را به دست آوردند.

سردار «محمد طالبی» افزود: مردم استان کرمانشاه در دفاع مقدس کارنامه‌ای درخشان از خود برجای گذاشتند و شروع و خاتمه جنگ از این استان بود و زنان و مردان این خطه رشادت‌های زیادی در جنگ تحمیلی از خود نشان دادند.

وی اظهار داشت: امروز باید تلاش کنیم تا ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با  ۹۰ هزار نفر جمعیت در دوران هشت سال دفاع مقدس ۸۰۳ شهید، ۱۶۳ آزاده و ۸۴۰ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها