مراکز جامع ترک اعتیاد در شهرستان‌های استان تهران راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه، مراکز جامع ترک اعتیاد در شهرستان‌های استان، برای بهبودی معتادان و همچنین حرفه آموزی و ایجاد اشتغال آنها راه‌اندازی می‌شود، گفت: اولین مرکز جامع ترک اعتیاد شروع به کار کرده‌است.

امین شاهرخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون اولین مرکز جامع ترک اعتیاد در شهرستان شهریار راه اندازی شده‌ است تا از این طریق کمک به بهبودی و اشتغالزایی معتادان فراهم شود.

وی افزود: این مرکز دارای ظرفیت زیر ۱۰۰ نفر و کارگاه حرفه آموزی جهت اشتغالزایی دارد و به عنوان الگو برای سایر شهرستان ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای بهبودیافتگان از مهمترین مسائل است، گفت: سازمان بهزیستی با برگزاری جلسه های مختلف با صاحبان تخصص در زمینه اعتیاد، همکاری و همفکری علمی انجام داده است تا با اجرای طرح های جامع شاهد کاهش بازگشت معتادان به چرخه اعتیاد باشیم.

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که در کمپ های ترک اعتیاد به بهبودی می رسند، وضعیت آنها بعد از بهبودی پیگیری نمی شود از این رو مجدد به اعتیاد روی می آورند.

شاهرخی بیان داشت: طبق مطالعات جهانی و داخلی مشاهده شده است که با حرفه آموزی و ایجاد اشتغال بازگشت بهبودیافتگان به اعتیاد کمتر است.

وی با تاکید بر اینکه مراکز ترک اعتیاد به روش فرد محور به بهبودی معتادان کمک بیشتری می کند، گفت: در تهران مراکزی وجود دارد که روش های ترک برای هر معتاد بر اساس نوع مصرف متفاوت است و در کنار آن خدمات حرفه آموزی و اشتغالزایی ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران افزود: با اجرای این سه بند در مراکز جامع، شاهد کاهش گرایش افراد به اعتیاد بعد از بهبودی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: اکنون ۱۱ مرکز در سطح استان اجباری( ماده ۱۶) و حدود ۱۷۰ مرکز اختیاری (ماده ۱۵) فعال است که به مراکز اجباری خدمات یارانه ای از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه و به مراکز اختیاری نظارت می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha